Foto: JOOSEP MARTINSON
Õhtuleht.ee 17. märts 2016 16:16
Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni (ERJK) arvetes valitseb Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) raamatupidamises segadus 50 000 euro ulatuses ja Keskerakonnal on 110 000 eurot teadmata päritoluga anonüümseid annetusi, vahendab ERR-i uudisteportaal.

EKRE aseesimees Martin Helme tunnistas, et erakonnal puudus enne riigikogusse saamist raamatupidaja ning ta lubas vajakajäämise kiirest likvideerida. EKRE on oma 2014. aasta majandusaruandes esitanud oluliselt suuremaid tulusid, kui esitati sama aasta kohta Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjonile ning vage on ligi 50 000 eurot. Komisjoni esimehe Ardo Ojasalu sõnul on tegemist pigem ebaprofessionaalse raamatupidamisega ja esialgu ei ole selget alust, et kahtlustada erakonda illegaalsete annetustega vastu võtmises või seaduses keelatud finantseerimises.

Keskerakonnale on laekunud aga umbes 110 000 euro ulatuses anonüümseid annetusi, mille päritolu ei ole selge ning juhul, kui Keskerakond ei suuda tõestada seda, et tulu on saadud seaduslikest allikatest, tuleb raha anda riigieelarvesse.