Loomad

Ecuadori džunglist päästetud hulguskoerast sai meediastaar (6)

Õhtuleht.ee, 17. märts 2016, 16:26
 Kuvatõmmis / TrendingVideos
Hulguskoer Arthur, kes sai maailmas kuulsaks sellega, et Rootsi ekstreemsportlaste meeskond ta Ecuadoris džunglist kaasa võttis, reisib nüüd Rootsist Suurbritanniasse, et esitleda tema seiklustest kirjutatud raamatut.

Arthur on elanud koos ekstreemsportlase Mikael Lindnordi (39), tema naise ja kahe lapsega Põhja-Rootsis Örnsköldsvikis juba üle aasta, kirjutas The Local.

Endine kodutu peni naudib praegu kamina ees magamist ning käib pererahvaga pikematel jalutuskäikudel. Endised nutused ajad Ecuadoris, kus Lindnord teda märkas ja talle lihapallikese viskas ning millest sai alguse tugev vastastikune side, on jäänud kaugele.

 

 

Koera Rootsi toomine ei läinud libedalt – alles pärast mitut kuud paberimäärimist, eelmise aasta märtsis, võis Arthur pärast karantiinisolemist Rootsi lennata.

Arthuri toomine Ecuadorist Örnsköldsvikisse on saanud koostöös briti kirjaniku Val Hudsoniga ingliskeelseks raamatuks „Arthur – koer, kes läbis džungli, et leida kodu“, mida esitletakse 19. mail. Rootsikeelne raamat ilmub septembris.

Lindnordi sõnul oli maailma tähelepanu nende vastu nii suur, et ta oli sunnitud palkama koerale pressiesindaja intervjuunõudmiste rahuldamiseks. Pressiesindaja sõnul on nüüd, kus Arthur Suurbritanniasse sõidab, oodata sama suurt huvi.

 

Ka Mikael Lindnord ise võngutas sel nädalal Rootsi meediat öeldes, et teeb ekstreemspordiga lõpparve. Samas usub ta, et Arthuri lugu on viimasest peatükist veel kaugel ning pole selge, kas Arthurist tehakse ka film või mitte.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee