Eesti uudised

Riiklik poliitika soosib seda, et eestlanna laps leiab uue kodu Suurbritannias (15)

Karoliina Vasli, 17. märts 2016 12:42
WELCOME TO LONDON*: Üks väike eestlane kasvab üles mõnes briti perekonnas. Tea, on taolisi juthumeid veel? * Tere tulemast Londonisse Foto: Reuters
Rase eestlanna kolis meelega Londonisse, et seal oma vastsündinu hiljem lapsendamiseks ära anda. Sotsiaalministeeriumi selgitustest tuleb välja, et plaan oligi raudkindel - lapse puhul ei loe kodakondsus, vaid elukoht.

Ministeeriumi hoolekandepoliitika juht Signe Riisalo räägib Õhtulehele, et Kõik Euroopa riigid ja paljud riigid üle maailma (kokku 96 riiki) on ratifitseerinud Haagi Rahvusvahelise eraõiguse konverentsi konventsiooni, mille alusel riigid korraldavad rahvusvahelist lapsendamist. Kogu konventsiooni loogika on üles ehitatud lapse elukohariigile.

Maakeeli tähendab see, et rase eestlanna võibki kolida mõnda välisriiki, et laps seal nii-öelda parema elu peale saaks. Sel nädalal kirjutas väljaanne Daily Mail, et äsja otsustas briti kõrgem kohus, et kaks last võib anda adopteerimiseks. Ühe imiku ema on eestlanna, teine ungarlanna. 23aastane eestlanna töötas Londonis toitlustusvaldkonnas. Ta ei teavitanud Eestis elavaid sugulasi rasedusest, tööandjast rääkimata. Naine isegi ei varjanud hiljem, et ta soovis, et laps kasvaks heades oludes, mis tema juures ja üleüldse Eestis pole võimalik.

Kui Eesti riigil pole lapse suhtes mingeid ootusi, siis näiteks Ungari võimud tahavad, et ungarlanna laps toodaks kodumaale, kus ta siis omakorda lapsendamisele antaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee