Eesti uudised

Lisatud Mailis Repsi kommentaar!

PEALINN: Mailis Reps sahkerdas ja valetas! REPS: lugu on pahatahtlikult üles seatud! (27)

Toimetas Kristin Aasma, 16. märts 2016, 13:17
Mailis RepsFoto: Teet Malsroos
Keskerakonna juhitava Tallinna linnavalitsuse häälekandja Pealinn kirjutab, et Mailis Reps olevat tunnistanud 4. märtsil toimunud Keskerakonna juhatuse koosolekul, et erakonna liikmed, kelle avaldused ta büroole esitas, ei olnud neid ise teinud, ning erakonna tööraporti alusel olevat Reps lausa valetanud. Reps väidab, et ei ole sahkerdanud ega valetanud ning lugu on pahatahtlikult üles seatud sooviga teda parteist välja heita. 

Erakonna tööraport näitas, et Reps valetas paar päeva varem selle kohta, et liikmete avaldused on tema autos, kirjutas Pealinn.

Samal teemal

2. märtsil ajavahemikul kell 16.10-16.14 edastas erakonna juhatuse liige ja Raplamaa piirkonna esimees Mailis Reps erakonna peasekretär Priit Toobalile ja erakonna büroo referendile e-posti teel neljas erinevas e-kirjas 18 Järvamaa piirkonna liikme sooviavaldused piirkonna vahetuseks.

Kõik sooviavaldused on identse tekstiga, sooviga "ümber asuda Raplamaa piirkonda".

Piirkonna vahetuste sooviavaldused ei laekunud liikmete endi e-posti aadressilt vaid Mailis Repsi postkastist. See asjaolu tekitas erakonna peasekretäris küsimusi ning ta otsustas võtta ühendust erakonna liikmetega, kelle nimed olid sooviavaldustel, et selgitusi pärida.

Erakonna büroo nõunik Andres Hiie, peasekretär Priit Toobal ja referent Ronald Ross helistasid avalduse tegijatele ning said vastuseks, et nemad ei ole soovinud oma piirkonda vahetada. 

Erakonna peasekretär Priit Toobal pidas telefonikõne ka Mailis Repsiga. Telefonikõnes kinnitas Reps, et piirkonna vahetuste sooviavaldused koos allkirjadega on tema autos. Mailis Reps viibis sel ajal Karksi-Nuias.

Erakonna arendusjuht Urmo Saareoja rääkis samuti telefonitsi Mailis Repsiga. Urmo Saareoja pakkus Repsile, et ta sõidab Karksi-Nuia allkirjastatud avaldustele järele. Reps palus seepeale kogu see lugu unustada ja et ta ei taha enam selle looga tegeleda.

4. märtsil toimunud erakonna juhatuse koosolekul tunnistas Mailis Reps, et erakonna liikmed, kelle avaldused ta erakonna büroole esitas, ei olnud neid ise teinud.

Pealinn kirjutas veel, et Mailis Reps oli vabandanud korduvalt erakonna juhatuse ees juhtunu pärast. Tema sõnul toimis ta nii seetõttu, et tõsta Raplamaa piirkonna liikmete arvu üle 300, mis vastavalt erakonna juhatusele otsusele seoses piirkondade aastakonverentside läbiviimisega võimaldaks Raplamaa piirkonna aastakonverentsi läbi viia väiksema kvooruminõudega, kui seda on alla 300liikmelises piirkonnas.

Mailis Reps ütles omalt poolt, et tegemist ei olnud ei sahkerdamise ega valetamisega, vahendas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja Jaan Männik. "Kogu lugu on pahatahtlikult üles seatud. Jah, vabandasin, et vanemad ja väga toredad inimesed on asjasse tõmmatud," selgitas Reps. "Ja seetõttu, et andsid võimaluse Edgar Savisaarele ja Priit Toobalile omapoolsed massilised sahkerdamised selle varju ära peita. Kurb, sest minu puhul ju ei olnud mingit erilist vajadust."

Reps märkis, et praegu Keskerakonnas valitsev olukord on hea näide sellest, kuidas parteis püütakse juhtida tähelepanu teistele kõrvalistele asjadele, et "oluline teema, nagu kuidas edasi ja kellega, jääks kõrvale".

"Põhiline aukohtu ette saatja on Priit Toobal ja ma saan aru, et tema, või siis ütleme, et Edgar Savisaare eesmärk on tekitada olukord nagu neli aastat tagasi, kui Jüri Ratase pooldajaid hakati ükshaaval erakonnast välja viskama, kuni ülejäänud inimesed ise ära läksid," rääkis Mailis Reps kaks päeva tagasi Postimehele lisades: "Ma arvasin algusest peale, et see olen mina, keda hakatakse esimesena välja viskama."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee