Edgar SavisaarFoto: Teet Malsroos
Delfi/Õhtuleht.ee 16. märts 2016 12:52
Korduvas altkäemaksu võtmises kahtlustatava Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kriminaalmenetlus on võtnud uue pöörde: eile esitati Savisaarele kahtlustus suures ulatuses keelatud annetuste vastu võtmises ning pea 200 000 euro varjamises ühes Šveitsi pangas.

Edgar Savisaarelt kahtlustatakse täpsemalt suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises MTÜ-le Eesti Keskerakond. "Keelatud annetuste kahtlustus on seotud ühe uuritava altkäemaksu episoodiga," kinnitas riigiprokuratuuri avalike suhete juht Ilmar Kahro.

Samuti esitati Edgar Savisaarele kahtlustus suureulatuslikus rahapesus, mille kohaselt varjas ta ühes Šveitsi pangas ligi 192 000 eurot – sellest ligi 174 000 kasutas ta eesmärgiga varjata vara ebaseaduslikku päritolu ja tegelikku omanikku. 

Prokuratuur on Edgar Savisaare kriminaalasjas jõudnud kohtueelse menetluse lõpufaasi ja lähiajal peaks kaitsepolitsei edastama kriminaalasja materjalid prokuratuuri.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Edgar Savisaare kaitsja, vandeadvokaat Oliver Nääs hindas, et kaitsepolitseiameti kahtlustustes, mida eile ka Savisaarele endale esitleti, ei ole mitte midagi uut.

"Rahapesu kahtlus on sama, mida kaitsepolitseiamet on uurinud juba alates 2011. aastast. Keelatud annetuse osas on tegemist samade faktidega, mida heideti ette juba sügisel Hillar Tederiga seotud episoodis, tänaseks on lihtsalt õiguslikku kvalifikatsiooni täpsustatud. Edgar Savisaar ei tunnistanud ennast ka nende etteheidete osas süüdi," rääkis Nääs.

Savisaare advokaat lisas, et kuna kahtlustus on esitatud erakonna esimehele, siis on loogiline, et seda proovitakse üle kanda juriidilisele isikule ehk erakonnale