Venemaal Voroneži rajoonis Buturlinovkas võeti 15. märtsil pidulikult vastu Süüriast naasnud õhuväelased.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 16. märts 2016 10:50
Vene välisminister Sergei Lavrov ütles eile, et Venemaa otsustas oma väed Süüriast osaliselt ära tuua Süüria rahva ja Lähis-Ida regiooni huvides, Vene välisministeeriumi teatel peamiste relvaüksuste väljatoomine Süüriast president Bashar al-Assadi positsiooni ei nõrgesta, kirjutas ERRi uudisteportaal.

"Neid otsuseid ei langetatud kellegi meeleheaks või selleks, et keegi meid kiidaks. Lähtusime Lähis-Ida regiooni huvidest ning selleks, et mobiliseerida terrorismivastasele võitlusele võimalikult suurt rahvusvahelist toetust," sõnas Lavrov ajakirjanikele.

Välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova sõnas, et USA riigisekretäri John Kerry järgmise nädala Venemaa visiidi peamiseks teemaks saab olema Süüria, vahendasid Interfax ja Reuters.

Esimesed Vene sõjalennukid toodi ära juba eile, teine rühm lennukeid saabus kodumaale täna hommikul.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

SLAVA ROSSIA 17. märts 2016 06:56
Ahaa Ameeriklased said nigu k'rnased kitsed oh oh oh
hyazinth von rubinstein 16. märts 2016 18:34
kaotus on võit ! neli jalga on parem kui kaks ! mõ pobediili ! krõm nash ! analogov v mire net ! urjaaaaa , tovarishtshi ,urjaaaaaaa ! zagranitza nam pomozet !
milles 16. märts 2016 20:31
on sinu probleem? Igatahes sellise hädaga sa Õhtulehelt küll abi ei saa! Pöördu perearstile...küll tema suunab kuhu vaja!
püksiteinud pägapikk 17. märts 2016 06:43
paistab, et Tyrgil on puutja tegeliku näo kohta sensitiivset infot ja ei kõhelenud seda kasutamast. Omasooihar massimõrvar-terrorist v misiganes, ei kõla just uhkelt aga mõjus väga tõhusalt. Huvitav, misvärki järeleandmisi järgmisena peab tegema v kui kõrgele hüppama.
Ka võib see kevad puutja sõpradele-seltsimeestele/ärimeestele-tunnistajatele teistmoodi tulla kui peast soe pägalik hakkab staalinit tegema. No ei armasta puutja tunnistajaid, ei armasta
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS