Maailm

Ema Teresa kuulutatakse pühakuks

Õhtuleht.ee, 16. märts 2016, 06:00

9 KOMMENTAARI

l
leo/ 16. märts 2016, 14:52
Umbes 500 aastat tagasi elas ka üks Franciscus, kes rajas frantsiskaanlaste ordu, mille mungad kogu aeg rõhutasid oma vaesust. Rooma paavstidele see muidugi meeldis, sest ise nad elasid suures luksuses ja rikkuses. Oma teenete eest tuli Franciscus muidugi pühakuks kuulutada, aga selleks lihtsast paavstile teeneosutamisest ei piisa. Oli tarvis imetegu ja see ka sündis. Ühte Itaalia linna hakkas ahistama üks suur inimsööjast hunt. Jumala abiga astus Franciscus üksi ja ilma relvata hundi vastu välja, pidas talle hariva loengu ja sõlmis hundiga kokkuleppe, et linnaelanikud hakkavad hunti millegiga, vist pudruga, söötma. Kokkulepet kinnitati käpa - käesurumisega
K
!!!/ 16. märts 2016, 23:19
Kirikukroonikates on muidki imelugusid. Üks pühamees olevat kõrbes võidelnud teda ründava suure paelussiga näiteks.
v
Vana roomlane/ 16. märts 2016, 12:24
Rooma senat kuulutas oma kadunud keisreid ja kangelasi lausa jumalatesks (Caesar, Augustus j.n.e.) Ning võttis mõne ebasoosingusse langenu jällegi jumalate nimekirjast maha. Nii et too pidi sattuma Olümpose kõrgustelt või Eulüüsimumi väljadelt otse allilma, Hadese riiki. Igavesi piinu kandma. Suur oli see Rooma senati võim, isegi jumalate ning teispoolsuse üle!
Ka katoliku kirik käitub veidi samamoodi. Ma arvan, et kui too Tereza oli püha jumala silmis, siis on ta juba ammugi nagunii paradiisis aukohal, öelgu Rooma mida tahes. Või kui ta pole issandale meelepärane, siis istub ta nagunii põrgus, rääkigu paavst mida tahes.
Tekib sama situatsioon nagu Jeamńne D`Arci korral. Algul kuulutas kirik ta ketseriks ja saatis tuleriida läbi otse põrgusse. 25 aastat hiljem tühistas kirik sugulaste apellatsioonikaebuse läbi vaatamise järel kohtuotsuse ja seega pääses Jeanne pärispõrgust lihtsalt ajutisse puhastustulle nagu iga tavainimene. Läks veel hulk aega ja Vatikan kuulutas Jeanne õndsaks (vaheaste tavainimese ning pühaku vahel) Ja seejärel 1920.a, seega 489 aasta pärast hukkamist lausa pühakuks.Seega jõudis ta lõpuks paradiisis lausa aukohale! Ning seda kiriku otsuste ning korralduste alusel.
e
16. märts 2016, 19:35
Ema Teresa ketseriks küll ei ole kuulutatud
P
!/ 17. märts 2016, 03:43
Paavst ja tema jututuba konklaav võivad jahvatada mida tahes. Ei nemad tea, kuhu Peetrus tolle Teresa hingekese suunas. Paradiisi või põrgukatlasse. Ka näiliselt kõige vagamal inimesel võib olla mingeid salapatukesi hinge peal, millest teised midagi ei tea.
E
!!!/ 16. märts 2016, 11:39
Elutempo muutub aina kiiremaks ning kiiremaks. Ka konservatiivses kirikuski. Jeanne D`Arci pühakuks kuulutamine võttis aega lausa 500 aastat. Katoliku kiriku pühakuks tunnistamise minimaalne tähtaeg on olnud palju sajandeid ikka 50 aastat. Enam ei ole aga kannatust isegi mitte 20-aastatki oodata. Ju on siis kirikul värsketest pühakutest suur põud.
a
Alar1/ 16. märts 2016, 10:19
Aga miks Savisaart(Moosest) pühakuks ei kuulutatud?
E
!/ 16. märts 2016, 12:08
Esiteks pole ta katoliiklane, vaid hoopis Moskva õigeusu kiriku sponsor. (seega on tal lootust pigem õigeusu pühakuks saada). Teiseks pole ta veel ära surnud. Ei 19-ne, ei 1.9 aasta eest. Isegi mitte veel eile. Aga veel elusad pühakud oleksid sellised tülikad autoriteedid, kes kirikupeadele kohe mitte kuidagi ei meeldi. Sest mine tea mida nad ühel päeval veel välja öelda võivad.
k
KAS???/ 16. märts 2016, 06:48

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee