Maailm

Süüria sõda algas koolilaste graffitist (11)

LISA KOMMENTAAR

Iraagi sõda algas lihtsalt pulli pärast valge pulbriga ampulli pärast 20. märts 2016 14:43
Iraagi sõja esimestel tundidel tegi Eesti välisministeerium Balti riikide nimel avalduse, milles toetas "õilsatel" eesmärkidel sissetungi Iraaki, kus sõja esimestel tundidel sai täistabamuse lastehaigla. Hukkus ligi sada last.
On vist avalikult teada, et toetusavalduse tekst topiti pihku USA välisministeeriumist. S. Kallas, H. Tiido, kelle käest küsiti arvamust antud akti kohta ütles, et ta teeks seda ikka ja jälle uuesti. Ikka "demokraatia" nimel. See oligi see kurikuulus avaldus, mille puhul Prantsuse president Jack Chiraq ütles meid paikapaneva lause: "Balti riigid jätsid kasutamata suurepärase võimaluse vait olla." Ju ta nagu Merkelgi teadis, mis mänguga tegu. Meie Siim Kallas ja H.Tiido osutusid lihtlabaselt yuttimahhviale kasulikeks idiootideks, naeruvääristades meie riiki Vana-Euroopa silmis.
http://www.postimees.ee/1177792/tiido-eesti-toetuskiri-iraagi-sojale-kirjutati-valmis-washingtonis
«See kiri koostati Washingtonis. Seda ei ole kusagil ametlikult kirja pandud, aga ma söön oma mütsi ära, kui seda ei teinud valmis Bruce Jackson (USA NATO komitee toonane president – O.K.) Kirja sõnastuses märgiti, et Colin Powell esitas veenvaid tõendeid. Mina sellega nõus ei olnud, pakkusin, et märgime, et ta esitas „lisatõendeid“. Aga kiri oli juba n-ö trükis.»
«Õppetund on see, et ära usalda pimesi, mida suurriik räägib. Tegelikult on praeguseks teada, et Colin Powell esitas eksikke andmeid,» ütles Tiido. «Teine õppetund on see, et kui liitlane teeb toetusavalduse palve, siis tuleb kehtestada mängureeglid, kuidas toetust avaldatakse.» Samamoodi tuleb enne kokku leppida ka väljumisstrateegias.
Vilniuse kirjas osalemise tulemus Eesti jaoks oli see, et osa ELi liikmesriike olid Eesti suhtes väga kriitilised, eesotsas Saksamaa ja Prantsusmaaga. Tagantjärele on Iraagi osas meelt muutnud ka teised osalenud riigid. Näiteks mõistis Taani praegune valitsus hukka eelkäijate kümme aastat tagasi tehtud kiirustatud otsuse Iraagi sõjalisel operatsioonil osaleda, nimetades selle põhjusi alusetuks ja osalemist veaks.
... Ja tekkivaid päraldisi sunnitakse meid alla neelama.
Süüria sõda algas yttide krahhvitist 20. märts 2016 14:23
Mitterandi aegne välisminister Roland Dumas ütles LCP telekaamerasse, et teda isiklikult pühendasid kõrged briti ametlikud asjamehed Süüria „rahutustesse“ juba kaks aastat ENNE seda, kui needsinatsed „rahutused“ Süürias lõkkele lõid. Ja samas esinemises nimetab Dumas ka riigi, missugune peab oma kõige otsesemaks huviks ja õiguseks „maha võtta“ valitsused, kes selle riigi poliitikatega ei nõustu: nimelt IISRAEL.
Vt Dumas' esinemist ingliskeelsete subtiitritega:
h ttp://www.youtube.com/watch?v=Kz-s2AAh06I
Intervjuus televisioonijaamale LCP ütles Prantsuse endine välisminister Roland Dumas, et Briti kõrged ametnikud rääkisid talle Süüria sõja plaanidest juba kaks aastat enne Araabia kevade algust.
Ma kohtusin kõrgete Briti ametnikega, kes tunnistasid mulle, et nad valmistavad Süürias midagi ette. See oli Suurbritannias ja mitte Ameerikas. Suurbritannia organiseeris mässuliste sissetungi Süüriasse. Nad isegi küsisid minult, kuigi ma polnud enam välisminister, ega ma ei sooviks kaasa lüüa. Muidugimõista, ma keeldusin, ma ütlesin, et ma olen prantslane ja see ei huvita mind.”
Dumas osutas intervjuus veel Iisraeli rollile Lähis-Ida välispoliitikale ja sõjale Süürias, ning sellele, kuidas lääne poolt toetatud mässulised ja terroristid on süüdi tuhandete Süüria tsiviilisikute surmas.
“Sellel operatsioonil on pikk ajalugu. See valmistati ette ja planeeriti… selles regioonis on oluline teada, et see Süüria režiim on väga Iisraeli-vastane,” lisas Dumas. Üks eelmisi Iisraeli peaministreid oli talle öelnud, et nad proovivad küll kõikide naabritega läbi saada, kuid hävitavad need, kes nendega ei nõustu.
Vaeste Kiirabi 16. märts 2016 23:41
Paberlehe artikkel lõpeb nii:
"Putin peab pärast Süüriat lahkumist leidma reitingu hoidmiseks mingi uue koha, kus sõjaliselt sekkuda."
Ehk siis Süüriast äratoodud lennukid on vaja suunata näiteks Eesti Vabariigi vastu.
"Kunst kuulub rahvale" 16. märts 2016 15:01
Breiviki eluloost on ka teada, et käis aastaid öösiti seinu sodimas.
Mis sellele järgnes, teame kõik: kukkus Norra punaseid nottima.
!!! 16. märts 2016 14:52
Laste pärast on ennegi sõdu ja revolutsioone toimunud. Näiteks Kesk-Aafrika Vabariigis kuulutas mingi diktaatoriks tõusnud seersant Bokassa-nimeline end lausa keisriks. Üritas igati suurt Napoleoni jäljendada. Suurushullustuses keiser andis käsu muuta ka laste koolivormi, et pluusidel peab olema keisri portree. See ärgitas lapsi protestiaktsioonidele millele solvunud keiser vastas räigete karistusoperatsioonidega. Vangistamised, piinamised ning hukkamised. Aga et keiser oli lisaks ka gurmaan, vanaemade muistse kokakunsti andunud austaja, siisseega kuulus tema kokaraamatusse ühe delikatessina ka maitsev inimliha. Eriti noorte pehme filee või karbonaad. Nii et ta laskis hukatute arvelt oma köögi külmikute sisu täiendada. Et hüva kraam niisama raisku ei läheks. See viis aga lausa mässu ning kodusõjani. Kuni teda seni soosinud Prantsusmaa lõi tollele end kompromiteerinud ahvile lõpuks käega, saatis oma eriüksuslased ning laskis inimsööjast keisri võimult kõrvaldada.
Maailmajõudude kaalud peavad olema 16. märts 2016 11:58
tasakaalus.Sõda ongi tasakaalutuse tagajärg.Sõda süürias oli aga "araabia kevade" kampaania tagajärg mis külvas anarhiat kogu araabiamaailmas ning äärmused tulevadki kaoses esile.väidetavalt võitleb süürias omavahel üle 165 erineva jõurühmituse,mis kokkuleppest saab siis juttu olla.jääb loota et kõva käsi kehtestab kaosesse sattunud riigis diktatuuri,sest mingi üro ja ülikonnad sellist kaost ei reguleeri ealeski,kui just kogu rahvas end ise koos vabaks ei laula,aga nagu näha nii lahe on 5 korda päevas koogutada ja siis taas tasuta sõda mängida.Kogu möll sai alguse näoraamatu üleskutsest koguneda... http://www.syriadeeply.org/
lääne lõpp 16. märts 2016 06:59
sai alguse iisraeli riigi loomisest
16. märts 2016 09:31
Jah, juba 1948-ndast aastast, seega üle 60 aasta
kuulutavad tiblunnid lääne riikidele lõppu ja kadu ...aga millegipärast see lääneriikide lõpp kohe ei tule...ega tule.
Tuli aga hoopis vene kommunistide suure. võimsa ja mädanenud riigi - NSVL-i lõpp ja kokkuvarisemine. Nõukogide Liidu geograafilisele katastroofile järgneb peatselt praeguse Venemaa valitsuse kokkukukkumine ja kadu.
Meganaer.
jajah 16. märts 2016 11:09
kle tiblunnitajaläbu võiksid oma banaania tulevikule mõelda.Venemaa oli on ja jääb.
Meganaeru asmel võib sul tulla meganutt.
to jajah.. 16. märts 2016 13:15
Oled ehk ise üks junnidest??
jajahile 16. märts 2016 14:28
see nn jajah
arvab, et kui tema on tiblajunn, siis on kohe kõik teised inimesed ka tiblajunnid....hahaaaha!
Sa jajah,
sobiksid ülihästi hullarisse KOLMANDAKS NAPOLEONIKS !
Kaks on juba olemas, kolmas veel puudub...IRW