Galeriid

GALERII | Ajateenijad proovisid esimest korda tankitõrjerelvi  (20)

Õhtuleht.ee, 15. märts 2016 20:07
Foto: Ardi Hallismaa
Täna said 1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii ajateenijad Sirgala harjutusalal esimest korda võimaluse lasta lahingumoonaga tankitõrjesüsteemist Javelin.

„Simulaatoril võib ükskõik kui palju harjutada, aga ajateenijatel on vaja ka reaalset lahinglaskmise kogemust,“ ütles tankitõrjekompanii ülema abi kapten Vladimir Kolotõgin.

Sarnaselt varasemate aastatega oli ajateenijatel võimalus lasta ka raketikompleksist Milan, mis on praegu koos Javeliniga paralleelselt relvastuses. Tankitõrjekompaniis on kaks rühma, kelle põhirelv on Javelin ning üks rühm, kelle põhirelv on Milan. Kokku lasti täna sihtmärkide pihta üheksa Milani ning kolm Javelini raketti.

FGM-148 Javelin on kolmanda põlvkonna tankitõrjeraketisüsteem, mis kuulub alates 1990. aastate keskpaigast USA ja paljude teiste riikide relvastusse. See on niinimetatud "lase-ja-unusta" süsteem, mis suurendab kaitseväelaste ohutust ja tegevusvabadust lahinguväljal: rakett lukustub pärast väljatulistamist automaatselt sihtmärgile ning sihtur ei pea raketti kuni tabamuseni sihikul hoidma.

Eesti kaitseväe relvastuses on FGM-148 Javelin alates eelmise aasta septembrist.

Samal teemal

20.02.2016
FOTOD | Eesti saab USAlt Javelini tankitõrjesüsteemi rakette