6
fotot

Eesti parima toiduaine konkursi tänasel hindamispäeval tunnustati oma toidukategooria parima tiitliga seitset toodet, mis saavad õiguse kanda edaspidi pakendil konkursi hõbemärki.

Kuigi algselt oli kavas kuulutada välja kuus võitjat, siis üllatuslikult pälvisid Valio Atleet Cheddar juust ja Farmi hapendatud täispiim piimatoodete kategoorias võrdse summa, mistõttu otsustati mõlemale omistada parima piimatoote hõbemärk.

Parim kalatoode on Läätsa Kalatööstuse vinnutatud Saaremaa kilurümbad. Parima valmistoote tiitli pälvis Saarioinen Eesti oma Mamma Lotte Lemmikampsude Hommehommikupudruga. Felixi lõhemajonees suitsulõhega tunnustati parimaks tooteks kastmete kategoorias. Pagaritoodete hindamisel tunnustas hindamiskomisjon kõrgeimate punktidega Eesti Leivatööstuse Rukkiräägu rukkileiba. Kondiitritoodete kategoorias omistati parima toote hõbemärk Gustavi astelpaju-toorjuusturullile.

Konkurssi korraldava toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul oli 47 toote maitsmine hindamiskomisjoni liikmetele väga suur väljakutse. “Ükski hindamisel osalenud toode ei tulnud konkursile niisama õnne proovima – tooted on kõik tõesti maitsvad ja etteheiteid nende kvaliteedile on praktiliselt võimatu teha,” kinnitas toiduliidu juhataja Sirje Potisepp ning lisas, et 6. aprillil koguneval lõppžüriil saab olema ääretult keeruline valida hõbemärkide võitjate seast see kõige parem ehk Eesti parim toiduaine 2016.

Homme, 16. märtsil maitseb hindamiskomisjon 41 toodet, et selgitada välja parim lihatoode, parim köögiviljatööde, parim magustoit ja muude toodete kategooria parim. Ühtekokku osaleb tänavusel konkursil 190 toodet, millest 103 on valminud Eesti suuremates toidutööstustes ning 87 Eesti erinevates piirkondades tegutsevates väikeettevõtetes.

Jaga artiklit

13 kommentaari

K
kurb  /   08:40, 16. märts 2016
Kahjuks on peaaegu alati nii, et algul suure aplombiga müügile tulnud tooted mõne aja pärast vajuvad ära. Kaob maitse ja välimus, ka tekstuur kannatab. Minu meelest peaks olema võimalik, et seesama kõrge komisjon, kes aurahasid jagab, nt aasta-paari pärast teeb inkognito ostud ja kui hindamisel toode ei ole enam tunnustuse toonud omadustega, siis märk võetakse ära. Vastasel korral on tegu tarbija tahtliku eksitamisega.
S
siit  /   07:00, 16. märts 2016
Igatsen taga Vändra Ökopagari suhkru ja pärmita leiba. Sellele asendajat pole leidnud. Olen läbi proovinud kõik poes nähtu.....Või on mul midagi kahe silma vahele jäänud?? Kahjuks uute toodete hulgas sellist ka ei olnud.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis