Seljakotiga maailma | Blogid

Põhja-Korea lood 12. osa: tahaksin osta õunu, aga see on mulle keelatud (18)

Liina Metsküla, 15. märts 2016, 17:42
Põhja-Korea pood/putka. Reuters / Scanpix
Põhja-Koreasse tulles tuleb turistidel kasutada sisseostude tegemiseks Hiina jüääne, USA dollareid või eurosid. Põhja-Korea vonnid antakse meile kätte ainult ühel korral.

Käisime kohalikus kaubanduskeskuses, kus saime sisseoste teha vonnide eest. Kaubanduskeskuses käigust ma selles blogipostituses pikemalt ei räägi, sellest olen juba SIIN kirjutanud. Küll aga jutustan sellest, kuidas nii väga oleks tahtnud osta, aga… ei saanud.

Olime oma grupiga pealinnast Pyongyangist väljas ning meie buss seisis ühe putka juures ning ootas kohvikust turiste tagasi.

Märkasin, et putkas müüakse õunu. Kuna ma tundsin end halvasti ning õunad väidetavalt pidid aitama, astusin meie lääne giidi Charlotte’i juurde ja küsisin, kas võin õunu ostma minna. Charlotte ütles, et nad ei müü mulle midagi.

Ehk siis… mul on raha olemas ja neil on kaup olemas, aga nad ei müü mulle. See on lihtsalt keelatud.

Välismaalaste jaoks on hoopis eraldi kohad, kus nad võivad osta snäkke või raamatuid. Need on kohad, kust jällegi keskmine põhjakorealane midagi ei osta.

Muide, veel väikeseks vahepalaks seoses õuntega – hiljem lugesin, et tihtipeale on Põhja-Koreas putkade ja poodide letil hoopis plastmassist õunad, millega soovitakse välismaalastele jätta muljet nagu oleks sööki külluses. Minu kogemuse järgi pole see tõsi. Õunad maitsesid hästi.

Ela minu tegemistele kaasa ka Facebookis!

18 KOMMENTAARI

s
Seljakotiinimesele 16. märts 2016, 18:31
Vaata ette, et sa ei rebi endale suveniiriks plangule kinnitatud plakatit. Plakat võib olla valitsevat parteid ülistava sisuga. Sellisel juhul pole see väärtegu, vaid riigivastane kuritegu. Arvad, et pääsed paarikümnedollarilise trahviga? Kinni lähed paarikümneks aastaks!!
j
JT 16. märts 2016, 12:29
Vene ajal oli 2 sadamat kuhu tohtisid väljamaa laevad sõita. Need kaks olid Tallinn ja Pärnu. Aga Pärnut külastati madala sadama ja meretõttu ülimalt ...
(loe edasi)
Loe kõiki (18)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee