22
fotot
Brüsseli politsei korraldas haarangu novembrikuise Pariisi terrorirünnaku korraldajate tabamiseks, operatsiooni käigus avasid kurjategijad tule ja on end ühte kortermajja sulgenud (JOHN THYS)

Brüsseli politsei korraldas teisipäeva õhtupoolikul haarangu novembrikuise Pariisi terrorirünnaku korraldajate tabamiseks, teatas Reuters.

Haarang toimus Brüsseli eeslinnas Forestis. Kurjategijate tagaajamisel sai vigastada neli politseinikku. Neist ühe vigastused on tõsised.

Väidetavalt barrikadeerisid kahtlusalused end ühte korterisse ja politsei kavatses selle tormijooksuga vallutada. Belgia meedia teadetel lasti üks kahtlusalune maha ja vähemalt kaks suutsid põgeneda. 

Prantsuse siseministri Bernard Cazeneuve´i sõnul osalesid operatsioonis ka Prantsuse politseinikud. Belgia peaminister Charles Michel kinnitas, et üks haavatud politseinikest on prantslanna.

13. novembril ründasid terroristid Pariisis Bataclani kontserdimaja, kohvikuid ja teisi avalikke kohti. Rünnakutes sai surma 130 inimest. Tapatöö korraldajad on Brüsseli päritolu ja Belgia politsei otsib neid siiani taga.

Üks peamisi kahtlusaluseid on Salah Abdeslam, kelle vend end Pariisis õhku lasi, kuid Prantsusmaa politsei kinnitusel polnud tema seekordse operatsiooni sihtmärk.

Jaga artiklit

36 kommentaari

K
kaastunne  /   09:09, 16. märts 2016
Miks küll lastakse neid verejanuseid värdjaid Euroopasse.
B
BRUNN  /   07:42, 16. märts 2016
NSVL lagunes ilma tapatalguteta aga EU saab veel enne hingeheitmist kodusõdagi näha ja seda tulevikus nii inglismaal kui-ka hullunud saksamaal.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis