Maailm

Täiendatud kell 23.45

Politseioperatsioon Brüsselis: üks Pariisi rünnakutes kahtlustatav lasti maha, neli politseinikku on saanud haavata (36)

Õhtuleht.ee, 15. märts 2016, 16:46
Brüsseli politsei korraldas haarangu novembrikuise Pariisi terrorirünnaku korraldajate tabamiseks, operatsiooni käigus avasid kurjategijad tule ja on end ühte kortermajja sulgenudFoto: JOHN THYS
Brüsseli politsei korraldas teisipäeva õhtupoolikul haarangu novembrikuise Pariisi terrorirünnaku korraldajate tabamiseks, teatas Reuters.

Haarang toimus Brüsseli eeslinnas Forestis. Kurjategijate tagaajamisel sai vigastada neli politseinikku. Neist ühe vigastused on tõsised.

Väidetavalt barrikadeerisid kahtlusalused end ühte korterisse ja politsei kavatses selle tormijooksuga vallutada. Belgia meedia teadetel lasti üks kahtlusalune maha ja vähemalt kaks suutsid põgeneda. 

Prantsuse siseministri Bernard Cazeneuve´i sõnul osalesid operatsioonis ka Prantsuse politseinikud. Belgia peaminister Charles Michel kinnitas, et üks haavatud politseinikest on prantslanna.

13. novembril ründasid terroristid Pariisis Bataclani kontserdimaja, kohvikuid ja teisi avalikke kohti. Rünnakutes sai surma 130 inimest. Tapatöö korraldajad on Brüsseli päritolu ja Belgia politsei otsib neid siiani taga.

Üks peamisi kahtlusaluseid on Salah Abdeslam, kelle vend end Pariisis õhku lasi, kuid Prantsusmaa politsei kinnitusel polnud tema seekordse operatsiooni sihtmärk.

Samal teemal

12. november 2016, 18:59
AASTA VERESAUNAST | Sting avab Pariisi Bataclani kontserdimaja
18. märts 2016, 20:34
FOTOD JA VIDEO | Pariisi rünnakutes kahtlustatav Salah Abdeslam tabati
16. märts 2016, 18:57
Pariisis võeti kinni rünnakuplaanidega islamiterroristid
16. märts 2016, 13:24
Brüsseli terrorivastane operatsioon: tühja majja sisenenud politseinikke tabas kuulirahe üllatusena

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee