2
fotot
(Teet Malsroos)

Endine poliitik, praegune Teenusmajanduse Koja tegevjuht Evelyn Sepp ei mõista, miks peaks presidendi lahutatud kaasa vajama mingit hüvitist - tema ju enam kuidagi presidenti ei esinda. 

"Presidendi ametihüvede seadus nagu pealkirigi viitab reguleerib selle institutsiooni tööga seotud kulusid, kes valitakse. Põhiseaduslik institutsioon on Vabariigi Presiend, mitte aga tema pereliikmed," arutleb Sepp. "Sellest lihtsast loogikast tuleneb ka kõik muu, mis on küllalt hästi paigas ja mille ümber tegemiseks puudub igasugune vajadus ning põhjendus." 

Sepp märgib, et presidendi kaasa puhul lähtutakse, et kui ta soovib täita esinduskohustusi, siis on selleks ette nähtud kulude hüvitamise süsteem. Kui ta aga ei soovi, siis ei pea hüvitis olema sissetulek. "Ehk lihtsalt väljendudes - tänapäeval on täiesti aksepteeritav, et presidendi abikaasa jätkab oma igapäevast tööelu." 

Avalikkuses on leidnud laia diskussiooni, kas lahutatud abikaasal peaks säilima mingi hüvitis. Sepp aga toob välja, et lahutatud abikaasa ei saa ju kuidagi esindada presidendi kaasana ega ekskasana Vabariigi pesidenti, mistõttu ei kaasne tal sellega ka mingeid täiendavaid kulusid. 

Tänases Õhtulehes rääkis Evelin Ilves, et presidendi abikaasale võiks pigem maksta palka. "Hüvitis näeb minu silmis välja rohkem nagu riigi poolt iseenda petmine ehk otse öelduna maksudest kõrvale hoidmine." Lisaks ei pidanud ta õigeks ka seda, et kui president uuesti abiellub, siis igakuine esindustasu (mis saadakse presidendi ametiaja lõppemise järel - toim) kandub automaatselt täies mahus edasi uuele abikaasale.

Jaga artiklit

104 kommentaari

*
*presidendi ekskaasa ei vaja hüvitist, ta ei esinda enam riigipead*....nii ütleb evelyn sepp  /   12:13, 18. märts 2016
küsimus : proua E. Ilves esindas riigipead otsast lõpuni 1 ametiaeg, teise ametiaja lõpul toimus abielulahutus, seega, proua E. Ilvesel on täielik õigus saada kõiki hüvesid, nii nagu seda said proua I.Rüütel, proua H.Meri,
kui praegune president oleks ametis esimest ametiaega, võiks arutleda, kas presidendi eksproua abielulahutuse korral peaks saama hüvitist võrdselt teiste ekspresidentide prouadega?
Võrdse kohtlemise printsiip kehtib ka presidentidele ja nende abikaasadele .
A
AGA  /   09:50, 17. märts 2016
Evelin Sepp vajas küll peale keskerakonnast lahkumist kõrget riigipalgalist direktrissi kohta ? Peret ju pole, keda toita?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis