Eesti uudised

Evelyn Sepp: presidendi ekskaasa ei vaja hüvitist, ta ei esinda enam riigipead (104)

Karoliina Vasli, 15. märts 2016, 15:02
Foto: Teet Malsroos
Endine poliitik, praegune Teenusmajanduse Koja tegevjuht Evelyn Sepp ei mõista, miks peaks presidendi lahutatud kaasa vajama mingit hüvitist - tema ju enam kuidagi presidenti ei esinda. 

"Presidendi ametihüvede seadus nagu pealkirigi viitab reguleerib selle institutsiooni tööga seotud kulusid, kes valitakse. Põhiseaduslik institutsioon on Vabariigi Presiend, mitte aga tema pereliikmed," arutleb Sepp. "Sellest lihtsast loogikast tuleneb ka kõik muu, mis on küllalt hästi paigas ja mille ümber tegemiseks puudub igasugune vajadus ning põhjendus." 

Samal teemal

Sepp märgib, et presidendi kaasa puhul lähtutakse, et kui ta soovib täita esinduskohustusi, siis on selleks ette nähtud kulude hüvitamise süsteem. Kui ta aga ei soovi, siis ei pea hüvitis olema sissetulek. "Ehk lihtsalt väljendudes - tänapäeval on täiesti aksepteeritav, et presidendi abikaasa jätkab oma igapäevast tööelu." 

Avalikkuses on leidnud laia diskussiooni, kas lahutatud abikaasal peaks säilima mingi hüvitis. Sepp aga toob välja, et lahutatud abikaasa ei saa ju kuidagi esindada presidendi kaasana ega ekskasana Vabariigi pesidenti, mistõttu ei kaasne tal sellega ka mingeid täiendavaid kulusid. 

Tänases Õhtulehes rääkis Evelin Ilves, et presidendi abikaasale võiks pigem maksta palka. "Hüvitis näeb minu silmis välja rohkem nagu riigi poolt iseenda petmine ehk otse öelduna maksudest kõrvale hoidmine." Lisaks ei pidanud ta õigeks ka seda, et kui president uuesti abiellub, siis igakuine esindustasu (mis saadakse presidendi ametiaja lõppemise järel - toim) kandub automaatselt täies mahus edasi uuele abikaasale.

104 KOMMENTAARI

k
*presidendi ekskaasa ei vaja hüvitist, ta ei esinda enam riigipead*....nii ütleb evelyn sepp 18. märts 2016, 12:13
küsimus : proua E. Ilves esindas riigipead otsast lõpuni 1 ametiaeg, teise ametiaja lõpul toimus abielulahutus, seega, proua E. Ilvesel on täielik õig...
(loe edasi)
a
AGA 17. märts 2016, 09:50
Evelin Sepp vajas küll peale keskerakonnast lahkumist kõrget riigipalgalist direktrissi kohta ? Peret ju pole, keda toita?
Loe kõiki (104)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee