Eesti uudised

SÕNAJALAD TULEVAD IDA-VIRUMAALE APPI: hiigeltuulikute labade tootmisel saab tööd kuni 360 inimest (4)

Õhtuleht.ee, 15. märts 2016 09:35
Foto: Mari Luud
Eesti tuulikutootja Eleon ja SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus (SAIVTA) tahavad Jõhvis käivitada tuulikulabade tootmisüksuse. Eleoni juhi Oleg Sõnajala sõnul rajatakse esialgu tootmisvõimsused mahus, mis loob töökohad kuni 360 inimesele.

Jõhvi tööstuspargi esindaja, SAIVTA juhatuse liikme Teet Kuusmiku kinnitusel on kehtestatud vajalik detailplaneering ning välja ehitatud tehniline põhiinfrastruktuur. Kokku läheb tuulikulabade tootmise alla 4,2 hektarit maad.

Oleg Sõnajalg rääkis, et kuna toodetavad labad on väga suured – ühe laba pikkus on üle 60 meetri ja laius pea viis meetrit – on labade tootmiseks täisvõimsusel vaja teatavaid tingimusi, millele Jõhvi Logistika ja Äripark tema hinnangul hästi sobis.

"Lisaks tänu Sillamäe sadama lähedusele on toodangu eksportimine logistiliselt lihtne. Oleme planeeringu teinud selliselt, mis võimaldab vajadusel toota ka kõige suuremaid tuulikulabasid, mis praegu on maailmas kasutusel," ütles Sõnajalg.

Eleoni tuulikutes kasutatav tehnoloogia on patenteeritud enam kui 150 riigis üle maailma.

SAIVTA asutajateks on Eesti riik läbi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Narva linn, Jõhvi vald, Kohtla-Järve linn ja Kiviõli linn.

Samal teemal

10.02.2017
Sõnajalgade ehitus segab luurajaid
27.04.2016
Sõnajalad käivad tuulikute pärast Muhuga kohut
05.04.2016
Idavirulased plaanivad kolida töö järel Viljandisse
02.03.2016
Mihhail Korb | Puhume Ida-Virumaale uue elu sisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee