Maailm

Massimõrvar Breivik nõuab endale paremaid vanglatingimusi (39)

Aadu Hiietamm, 15. märts 2016, 06:00
Massimõrvar Breivik nõuab endale paremaid vanglatingimusi.Foto: Reuters / Scanpix

22. juulil 2011. aastal Oslo valitsuskvartalis kaheksa ja Utøya saarel 69 inimest tapnud Anders Behring Breivik kannab praegu Skieni vanglas 21aastast vanglakaristust. Sellest hoolimata suudab ta pidevalt tõmmata endale ajakirjanduse tähelepanu. Nii algab täna kohtuprotsess, kus Breivik nõuab endale inimõiguste tagamist.  

Anders Behring Breivik (37) kaebas Norra riigi kohtusse mullu suvel. 77 inimese tapmise eest 21 aastaks vanglasse mõistetud kurjategija väitis Oslo ringkonnakohtule esitatud avalduses, et tema täielik eraldatus kaasvangidest on vastuolus Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooniga. Ta viitas konventsiooni 3. artiklile, mis ütleb, et kedagi ei või piinata ega ebainimlikult või alandavalt kohelda ega karistada. Samuti juhtis Breivik tähelepanu 8. artiklile, mis ütleb, et igaühel on õigus sellele, et austataks tema era- ja perekonnaelu ja kodu ning sõnumite saladust. Täpsemalt ei ole ta rahul oma kirjavahetuse piiramise ja tsenseerimisega. 

Anders Behring Breivik on kandnud karistust Ila ja Skieni vanglas. Praegu viibib ta sadakond kilomeetrit Oslost edelas Skieni vanglas, mida peetakse üheks kõige liberaalsema režiimiga Norra kinnipidamisasutuseks. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. juuli 2018, 18:30
SEITSE AASTAT VERESAUNAST: originaalne mälestusmärk jääb Utøya saarele püstitamata
8. juuni 2017, 16:22
Massimõrvar Breivik kavatseb Euroopa Inimõiguste Kohtusse pöörduda
8. jaanuar 2017, 10:15
Oslos hakatakse taas vaagima Breiviku "alandavat kohtlemist" vanglas
3. oktoober 2016, 04:00
Breivik ähvardab näljastreigiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee