Eesti uudised

Karilaid: valitsus ei panusta piisavalt elanikkonna kaitsesse (8)

Õhtuleht.ee, 14. märts 2016, 14:57
Jaanus KarilaidFoto: Tiina Kõrtsini
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et Vabariigi Valitsus ei pööra piisavalt tähelepanu elanikkonna kaitsele võimalikus kriisiolukorras. Tema sõnul tuleb kriisiks valmisoleku konseptsiooni väljatöötamise aega lühendada seniselt kahelt aastalt kuuele kuule.

“Valitsus on võtnud elanikkonna kaitse küsimuse justkui vastu tahtmist oma poliitilisse päevakorda, kuid mitte kuidagi ei saa rahul olla sellega, et alles kahe aastaga soovitakse valmis saada elanikkonna kaitse kontseptsioon. Lausa hämmastav on sealjuures suutmatus kirjeldada infokanaleid ja vastutajaid kriisi hetkel,” rääkis Karilaid ja rõhutas, et Keskerakond on juba korra esitanud parlamendile iseseisva kaitsevõime eelnõu.

“Me julgeme osundada sellele, et kriisiolukorras on meie elanikkond kaitseta, ning elutähtsate teenuste, haiglate ja kohalike omavalitsuste toimimine on võimaliku kriisi korral ülikõrge julgeolekuohuga,” ütles Keskerakonna aseesimees. “Olukorras, kus Euroopa Liit on kriisi lävel, rändekriis on juba kestmas pikemat aega ning Venemaa siseolukord on sattunud suure pinge alla, ei tohiks Vabariigi Valitsus tegeleda elanikkonna kaitse küsimusega ainult moe pärast," lisas ta.

Karilaid rõhutas, et kriisiks valmisoleku konseptsiooni välja töötamise aega tuleb lühendada kahelt aastalt kuuele kuule ning eraldada selleks valitsuse reservfondist vajalikud vahendid, 2017. aasta riigieelarvesse aga juba plaanipärased vahendid.

8 KOMMENTAARI

t
T.Mets 14. märts 2016, 15:44
Kahju küll, kui rahvas vajab kaitset omaenda valitsuse eest
a
Alar1 14. märts 2016, 15:17
KE vajab küll kaitset ehk kaitsjaid kohtus, kui mõnda kesikust kriminaali jälle kinni hakatakse panema. See seletab Karilaidi puudust kaitse järele. See ei puuduta aga kogu elanikkonda, vaid ainult KE kriminaale.
Loe kõiki (8)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee