Foto: Kristiina Tilk
Õhtuleht.ee 14. märts 2016 13:02
Tallinnas Õismäel vigastas täna veidi pärast keskpäeva Ford Galaxyga bussiootepaviljoni sõitnud joobes 63aastane juht seitset inimest. 

Esialgsetel andmetel liikus sõiduauto Ford Galaxy, mida juhtis 63aastane mees, Õismäe ringilt Paldiski maantee suunas ning sõitis ringilt maha sõites otsa ülekäiguraja juures olevale liiklusmärgile. Juht kaotas sõiduki üle kontrolli ning paiskus bussiootepaviljoni, kus viibisid inimesed. 

Foto: Laura Oks

Õnnetuses sai viga seitse inimest. Viis inimest viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse ning kahele kannatanule anti esmaabi kohapeal. Üks kannatanutest oli 11aastane laps. Kannatanute vigastused ei ole esialgsetel andmetel eluohtlikud. 

Sõidukijuht on kutseline bussijuht. Õnnetuse hetkel oli mees B-kategooria mootorsõiduki roolis, mille juhtimisõigus tal puudub. Õhtulehele teadaolevalt oli juhi väljahingatavas õhus alkoholi 1,22 milligrammi ühe liitri kohta. 

Foto: Laura Oks

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Riho Tänaku sõnul on see õnnetus kahetsusväärne näide sellest, et joobes juht ei suuda liiklusolusid adekvaatselt tajuda ja sõidukit valitseda. "Alkoholi tarvitanuna rooli istumine on alati ohuks endale ja teistele. Seitse inimest on täna saanud viga kellegi teise vastutustundetu liikluskäitumise pärast ja see ei ole aktsepteeritav," sõnas Tänak. 

Tänaku sõnul tuleks selliste juhtide liikluses osalemise vältimiseks sekkuda juba varakult. "Karistamine ei pruugi sellise riskikäitumisega inimeste puhul olla tulemuslik mõjutusvahend. Nende aitamiseks ja eeskujulikuks liiklejaks ümber kasvatamiseks on hädavajalik sekkuda võimalikult vara, pakkudes neile ravi-ja rehabilitatsioonivõimalusi," arvab Tänak.

Tänak lisab, et kõigil inimestel on võimalik takistada joobes juhtide liikluses osalemist. "Kui näed kahtlases olekus inimest rooli minemas, siis sekku ning anna sellest teada hädaabinumbril," ütleb ta. 

Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust, mida viib läbi Põhja prefektuur ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.