Maailm

Esialgsed valimistulemused: sakslased umbusaldavad Merkeli poliitikat (53)

Toimetas Kristin Aasma, 13. märts 2016 20:07
Saksi-Anhalti liidumaa AfD kandidaat Andre Poggenburg ütles, et nende partei on valmis olema alternatiiviks Angela Merkeli poliitikale.Foto: Reuters / Scanpix
Saksamaa kolmel liidumaal lõppesid äsja nn superpühapäeva valimised, kus sakslased said anda sisuliselt hinnangu Merkeli "avatud uste" põgenikepoliitikale.

Esialgsetel andmetel põrus Merkeli partei kahel liidumaal kolmest – Reinimaa-Pfalzis ja Baden-Württembergis, vahendas ERRi uudisteportaal Reutersit.

Samal teemal

Kolme liidumaa valimistel oli kõige enam kaalul võimuloleva liidukantsleri Angela Merkeli erakonnal ehk Kristlikel Demokraatidel ning immigratsioonivastasel AfD-l ehk Alternatiivil Saksamaale.

Merkeli avaliku kutse järel saabus eelmisel aastal riiki miljon põgenikku, millest tekkinud rahulolematust on tugevalt proovinud ära kasutada just AfD, vahendas BBC.

AfD kandidaadi Saksi-Anhalti liidumaal Andre Poggenburgi sõnul on nii nende liidumaal kui kogu Saksamaal vaja opositsiooni, mida praegu ei ole, sest ka nn opositsiooniparteid järgivad praegu üht poliitikat ehk Merkeli oma, kuid inimesed vajavad alternatiivi.

Samal teemal

21.01.2017
Saksa parempopulistide juht Petry pidas Moskvas salakõnelusi
17.02.2016
"Merkel on nagu Titanicu klaverimängija"
15.02.2016
Merkel: ma ei muuda põgenikepoliitikat
02.02.2016
Põgenikud: "Merkel, aita meid!"