3
fotot
Soome põllumeeste meeleavaldus Helsingis 11. märtsil 2016. (Lehtikuva / Reuters / Scanpix)

Osale üleeile Helsingi Senati väljakule meeleavaldusele kogunenud põllumeestest sai osaks pisike, ent väga emotsionaalne kingitus: väike, viie- kuni seitsmeaastane tüdruk jagas põllumeestele oma aardeid – helmeid ja münte.

Traktoriga meeleavaldusele saabunud Pia Reitti oli üks neist, kes tüdrukut kohtas. „Ta oli näinud hommikul televiisorist, et kesklinna saabuvad traktorid, ning imestanud, miks need tulevad,“ vahendas naine. Väljakul olnud mees rääkinud tüdrukukesele põllumeeste majandusraskustest ja laps oli tahtnud neid kohe aidata, vahendas mtv.fi. „Ta pakkus oma rahakotist münte ja pärleid ning meie võtsimegi pärlid vastu,“ rääkis meeleavaldusel osaleja, kes panid koos mehega saadud pärlid ehtekarpi.

Facebooki rühmas suheldes selgus, et laps oli jaganud oma aardeid ja taskuraha teistelegi meeleavaldajatele.

Liigutatud Soome põllumehed tahavad nüüd tüdrukukest üles leida ning teda ja ta peret tänada. „Tahaksime tänada peret kodumaiste toodetega ning tüdruku jaoks mõtleme välja midagi erilist.“

Jaga artiklit

4 kommentaari

K
kalamees  /   23:43, 13. märts 2016
No mida need põldurid alatasa jauravad? Muudkui ikka vähe ja vähe ! Laske ommeti teistet ka elada. Ega see piim ja liha maamunalt kusagile kadunud ole. Seda jätkub kõigile. Pole vaja seda liigselt toodetut pidevalt hävitada , et hinda üleval hoida. Samas on põldur ju põline rikas .
V
Vot siis...  /   20:16, 13. märts 2016
oldi ka vähemaga õnnelik

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis