4
fotot
Vene rakett Proton Kasahstanis Baikonuri kosmodroomil 11. märtsil 2016. Start on planeeritud 14. märtsiks. (AFP / Scanpix)

Euroopa kosmoseagentuur ESA ja Venemaa saadavad esmaspäeval Marsile mehitamata kosmoselaeva, et uurida planeedi atmosfääri ja hankida lisateavet varasemate metaanileidude kohta.

Marsi-uurimise esimene faas ExoMars 2016 käivitub esmaspäeva hommikul Kasahstanis Vene raketi Proton stardiga, et viia Marsile uurimisjaam Trace Gas Orbiter ehk TGO, mis peaks Marsile jõudma 19. oktoobril, kirjutas novaator.err.ee. Teekonna pikkus on 496 miljonit kilomeetrit.

TGO peamine ülesanne on Marssi pildistada ja planeedi õhku analüüsida ehk ESA sõnul "kindlaks teha, kas Marss on "elus"". 

ExoMars on ESA ja Venemaa koostööprojekt, mille teine etapp peaks algama 2018. aastal, kuid võib rahapuudusel edasi lükkuda.

Jaga artiklit

17 kommentaari

E
eston energi  /   06:43, 13. märts 2016
Meie saadAME oma laeva põlevkivi kaevandama ja uut õlitehast ehitama!
J
jajah  /   17:26, 12. märts 2016
kae nalja-kentmannikotoora palgal oleval modekesel om midagi hinge ja sügavast hinge läinud-sinu kallis ämeericamaa ongi sunnitud pea hakkama batuuti ehitama.mootoreid pole ja orbitaaljaama lendude pikendamise leping on sinu kallil ämeericamaal pikendamata.Jääbki nagu ütles Rogozin sinu kallil ämeericamaal ehitada batuut.Kalli ämeericamaa Falcon saadi ka lendu alles VIIENDAL KATSEL.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis