RAHVAS TOETAS: Artur Talvik mullu veebruaris oma autoga. Riigikogu valimistel kogus ta 7305 häält, mis oli riigi kaheksas tulemus. Foto: Rauno Volmar
Karoliina Vasli 12. märts 2016 06:00
Vaidlus käib selle üle, kas valimistel kandideeriv isik võib oma isiklikul autol teha keelu ajal poliitilist reklaami.

Vaidlus käib selle üle, kas valimistel kandideeriv isik võib oma isiklikul autol teha keelu ajal poliitilist reklaami.

Kohus vaeb, kas Artur Talvik peab maksma 200 eurot trahvi, et oma auto valimiskleepsudega ehtis või mitte. Trahviloo arhitekt oli aga Indrek Tarand, kes Talviku kohta PPA-le kaebuse esitas. Enda kinnitusel heast tahtest, et seadusandluses kord majja lüüa.

2005. aasta juunis keelustas riigikogu aktiivse valimisagitatsiooni ajal poliitilise välireklaami. Poliitikute hiigelplakatid kadusid linnapildist, ent alati on üritatud vimkasid visata – võtkem või K-kohuke, mis paisati turule 2005. oktoobris omavalitsusvalimiste eel ning mille pilti sai näha igal teisel prügikastil.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (42)

Mihkel 13. märts 2016 18:33
Kuna lugu veebis lugeda ei saa, siis kommentaatorid piirduvad avalausete põhjal kisendamisega. Tundub pigem, et Talvik ja Tarand tegeutsevad siin paarisrakendina ja soovivad tegelikult erakonnaseaduse muutmist asjalikumaks ja õiglasemaks, piirates parteide massiivset maksumaksja rahakulutust. Soovin neile selles jõudu.
marks 12. märts 2016 23:45
Vot nii Talvik, Avalikustasid riigiametnike mahinatsioonid , nüüd tehakse tagasi. Varsti saad selleest ka trahvi et Kommunari kingi kannad mitte Brüsselist ostetuid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS