Eesti uudised

Tarmo Kohv: Tartu vägivallajuhtumi uurimine saanuks olla kiirem

Õhtuleht.ee, 11. märts 2016 17:37

42 KOMMENTAARI

E
Tegelikult/ 13. märts 2016 14:49
Ega ta saa tõde öelda. Isegi korduvalt vanurite peksjaid ja röövijaid ei panda vangi, kuna vaja ju näidata riigi olukorda muu maailmale paremana. Niisugune käsk on tulnud kõige kõrgemalt. Seega pisiasjade eest ammugi ei võeta kinni.
1
123/ 13. märts 2016 11:10
Pildilolev tüüp on väga ebameeldiv ja kasutu,ainult ootab millal talle maksumaksja rahast palk laekub.Et soe,mugav,kus midagi kasulikku pole vaja teha ja maksumaksja rahaga hästitasustatud töökoht säiliks siis peab ta omaarust rahvale "tarka juttu"lehe vahendusel ajama.Mõttes on sellel tegelasel kindlasti,et võimalikult palju laekuks trahvi raha.
t
to must huumor/ 12. märts 2016 12:34
"Kõnedele vastavad kohalike korrapidajate asemel maakondade ülesed juhtimiskeskused..."
Kas igasugustel lühinumbritel mitte ei töötagi täiesti asjatundmatud ja väljaõppimata tädikesed, kelle aeglase reageerimiskiiruse taga on hoopis hoolimatus, et saaks kuidagi tööpäevakese õhtani veeretada.. Tuleb meelde kiirabi kutsung, kus inimene oli kodus suremas ja kiirabi saabus alles paari tunni pärast, kui ta juba surnud.. Lühinumbril töötava eaka tädikese selgitus selle kohta oli, et neil oli parajasti käsil....vahetuse vahetus.
m
Mees/ 12. märts 2016 11:59
Minu arust see eesti politsei juba oma füüsiliselt vormilt jätab soovida..Vaatad neid mingeid kapuutsides kiitsakaid, vôi mingeid niisama lodevaid,kel kôht ja pekk ripub..Mis korda selline tagada suudab vôi julgeb..Sellepärast nad ei julgegi sekkuda.Mingid treenimatud,leebed vedelvorstid.Sellisega kui matsh peaks pidama-sellise lööks vist minutiga maha..Tema ainus julgestus on ta politseivorm.Vormi sees pudel sülti..Korrakaitsjad,kes istuvad ja passivad autos kui kaklus käib, nagu on juttu olnud.Selline ei jaksaks vist ühtegi kätekôverdustki teha..Naljanumbrid..
k
12. märts 2016 09:27
kala hakkab mädanema peast, nii on, on alati olnud.
r
Riigi võim üle pea kasvamas/ 12. märts 2016 09:27
Politseil pole aega tegeleta kõrvaliste asjadega nad tegelevad praegu oma auastmetega.Vaherile on veel võimalus antud auastet tõsta nagu Stalin omalajal(generalismuseks,muide suuremat astet ei olnud kellelgi)Elmar Vaher võiks tõsta veel generalismus inspektor.
m
mart/ 12. märts 2016 05:24
Käesoleval ajal tegeleb politsei ikka üksnes trahvimisega. See ongi nende proiriteet.
t
TEADA/ 11. märts 2016 23:49
VARSTI TUUMAPOMMID LENNUKIL MAJA NULLI SURETE

r
realiti/ 11. märts 2016 23:48
hr. Kohv läheb koju ja räägib kui raske tema töö on igapäevaselt ja tema naine silitab tema pead ja lohutab, küll see lumpen on ikka jõhkard , harimata matsid kõik, keeravad mu mehe närvid pe...e
n
njah/ 11. märts 2016 23:18
eks sedagi oli oodata, et nüüd saab tavaline musta tööt tegijast patrullpolitsienik karistada ja kõik politseikindralid on taas rahul. saavad uhkelt pidupäevadel diplomeid jagada. Uhke värk, syydlane leitud.
m
must huumor/ 11. märts 2016 23:18
eksmendina 90ndatest võin öelda, et mulle ei mahu see pähe! Toon näite Tallinnast. Enne, kui hakati KOKKUHOIU pärast kõiki osakondi liitma, oli igal linnaosal oma osakond, oma korrapidamisteenistusega. Kõiki osakonda tooduid kontrollisime telefoni teel. Polnud meil arvuteid - teletaipi asendanud juku välja arvatud. Piinlikult kontrollisime kõiki sünniaja järgi, oli küll tegemist tüüpidega, kes võõraid andmeid nimetasid, kuid löödi ka kuidagi nemad lõhki. Aga see, kui arvutite ja kõigi spetsprogrammide ja andmebaaside ajal pääseb tagaotsitav - joobes ja uue kuriteo kahtlusega minema. ei, seda küll ei mäleta. Mis ma sellest järeldan. Süsteem, mis toimis nii vene, saksa, kui ka eelmise vabariigi ajal on lõhutud. Kõik on koondunud arvutitesse, osakonna korrapidajaid, kes vanasti olid koos välipolitsei ja operitega tõsised musta töö tegijad, neid enam ei ole. Konstaablit rajoonis ei näe, patrulli, mis oleks konkreetsel maršruudil töötanud vähemalt aasta pole, eelistatakse föönitamist, sest riigikassat tuleb täita. Kõnedele vastavad kohalike korrapidajate asemel maakondade ülesed juhtimiskeskused... Mida te inimesed siis saada tahate? Konkreetne töö rajoonis puudub, loodetakse peamiselt vaid kõnede positsioneerimisele ja muule tehnilisele jamale. Politsei on minu arvates minetamas oma võimekust kuritegude ennetamisel, muututud on pelgalt statistideks, kes ülemuse saabaste ja kõrvaklappide varjus mängivad parketikapteneid, parketimajoreid - kolonele ja kindraleid.
t
teadja./ 11. märts 2016 23:15
Seaduses tuleb lahti m6testada, et mis asi on tahtlik kehavigastuse tekitamine ja mis on appi minek. Kui Jaanusele oleks keegi appi läinud ja löönud nad oimetuks, kas seda tuleb t6lgendada tahtlik kehavigastuse tekitamine voi appi minek. Ärme hakkame siin mingeid selgitusi jagama, et m6istlikum on helistada politseisse, kui sa ise ei taha kohtupinki minna, k6ik oleneb siiski ikkagi olukorrast.
j
jama / 11. märts 2016 23:01
Pane aga mendid liiklus trahve kirjutama ja sõeluma mooda tartut liikluses koos kaameramehega on nad maiad aga linna vahel patrullida tihedamalt ei viitsita voi pole vaja nende arvates ,arvavad et turva firmad teevad seda tood jne,,,
a
Aeg möödub, igavik jääb./ 11. märts 2016 22:09
Nägu ja hääl kadusid. Palus andeks, sest kartis. Kartis, et on mõni haigus. Taimedel on tihti kasvud, kasvaja on haigusliik: või vastupidi. See tundus nii ammu, kui ta seal mänguväljakul õhtuvalguses oma eajao äärel tasapisi ringi hiilis ja potsakas lind madalalt läbi halli valguse lendas. Kirikus põlesid tuled. Seal maeti Thomi.
m
marks/ 11. märts 2016 21:50
Oleks tagaotsitava õigel ajal puuri pannud poleks probleemi. Nüüd jahud aeglusest ja muust, minge tööle, pole vaja siis koondada riigieelarve aukude lappimiseks. Tahate raha kokku hoida kärpige kuluhüvitisi ja resitentside ehituste pealt. Neil nn. eliidil on turvamehed , rahval ei midagi. Kõigesuurem laristaja on siin nn "vakitud valitsus" Ja see ei ole üksi minu arvamus.
h
hehee/ 11. märts 2016 21:19
hahaaahaaa / 18:12, 11. märts 2016
mis nüüd ülistatakse pättidega tüli norima minna? Sääsest tehakse elevant! Juhmid!
***
Kui ma sinusuguseid hahaatajaid loen, tuleb silme ette vene film kaltsakate ja toladega...

s
11. märts 2016 20:54
Sellisele pätinduse piiramatule kasvule on kommentaariumides kogu aeg tähelepanu juhitud. Siis veel..Ja veel...Vastuseks võib vahest saada vaid laialivalguvat filosofeerimist. Kuniks käib kärgatus ja raputab inimesed oma mugavustsoonidest üles üleüldiseks pahameeletormiks. Kuid miks peab selliseks äratuseks olema alati ohver? Kas muidu ei lähegi silmad lahti? Ilma raputuseta ei suudetagi midagi muuta oma "süsteemis" ?
r
reku/ 11. märts 2016 20:48
bla-bla, bla-bla. Isegi tagaotsitavat ei suudetud kinni pidada. Kui soovite politseid töötamas näha, siis leiate nad radariga põõsast, või jalakäiaid passimas, et äkki läheb punase tulega üle tee.
Politsei funktsiooniks os Eestis kujunenud riigikassa täitmine, mitte avaliku korra kaitse. Ning siis imestatakse, et rahvas soovib oma turvatundeks loomiseks nn odinlasi.
t
Tasuja/ 11. märts 2016 20:35
Kohv kindraliks ja tee purki.
p
peedu/ 11. märts 2016 20:33
Politseid ei huvita mis juhtub tänavatel ja neil pole aegagi ,sest nad istuvad kõik maanteel ja nöögivad veokijuhte.
t
Tark/ 11. märts 2016 20:31
u
ui/ 11. märts 2016 20:15
lihtne jüreldus;korrakaitse Tartus lokkab,politsei ei tööta.............mida veel
a
Arusaamatu,/ 11. märts 2016 20:11
kas kainestusmaja pole teadlik aasta tagaotsitavate isikute nimekirjast,et pätt vabaks lasti!!!
h
huvitav?/ 11. märts 2016 19:56
Kas Galojani juhtum ei ole politseile midagi õpetanud? Laseme aga pätid lahti.

h
huvitav?/ 11. märts 2016 19:55
Pätid teevad kuritöö ära ja nad lastakse lahti. Kas Dalojan ei ole politseile midagi õpetanud???
a
aa/ 11. märts 2016 19:30
Nüüd oleme kõik kõvad poisid peale kaklust rusikatega vehkima....
v
Võib juba olla hilja?/ 11. märts 2016 19:29
Oma eelmises kommentaaris nostalgitsesdes NSVl aegset karituspoliitikat ei mõelnud ma mitte poliitilisi- või meelsuskuritegusid, vaid ikka isikuvastaseid kuritegusid.
Eelmise sajandi 70-tel tegi klassivenna vend(taksojuht) joobnud olekus avarii, mis lõppes tema kliendi jaoks letaalselt. Karistus 10 või 12 aastat(ei mäleta täpselt) vabaduse kaotust. Enne tal rikkumisi ei olnud. Aga tänapäeval? Pika vaidluse peale lõpuks Segerile midagi määrati. Laiksoo, no täiesti arusaamatu? Poisil oli piiratud juhtimisõigus, ta läks teadlikult autorooli, teades, et ta seda teha ei tohi, tagajärg-laibad ja ainult mingid paar kuud preventiivset kinnismajas olekut. Tulge mõistusele, härrad-prouad kohtunikud! Lõpetage see ninnu-nännutamine! Aeg oleks ka kohtunikel oma otsuste eest vastustada! Miks peab olema ajakirjandus või kellegi sugulus see, mis mõjutab politsei või kohtu tegutsemist. Võtke eeskujuks oma suur iidol USA ja õppige nende politsei tegemistest ja kohtupraktikast! Väikeses Eestis annab see kindlasti palju paremat tulemust kui suures ja multikultuurses USA-s, kuigi jah, esialgu peame maksumaksjatena päris suurt hulka muidusööjaid ülal pidama, kuid 10-20 aasta perspektiivis on minu nägemuse järgi sellel positiivne tulemus. Ja kinnismaja tingimused ei tohiks olla sellised nagu mõned päevad tagasi ÕL olnud artiklis, kus inimene vabatahtlikult igatseb sinna tagasi kas talviseks perioodiks või hammaste korda tegemiseks, sest vabaduses puuduvad võimalused külma eest pakku pugemiseks või oma tervise eest hoolitsemiseks.
i
isegi liikluses/ 11. märts 2016 19:17
ei viitsita kohe teha sündmuskoha vaatlusprotokolle ega võtta esmaseid ütlusi.. Hiljem pannakse tunnistajad sobilikke ütlusi andma ja ametniku laiskuse ja tööülesannetele täitmise peale vilistamise ja tegemata töö tõttu tulevad väga valed otsused või ei tule neid põhimõtteliselt üldse ; Politseis hakkab maad võtma korralagedus ja karistamatuse tunne politseinike endi seas.
l
Lihtsam/ 11. märts 2016 19:17
on arvuti taga oma nahktugitoolis lösutada kui välitööd teha. Ja minister peaks hoopis Katrin Lustile tänukirja andma, Mitte läbipekstule IRW.
a
Aare40/ 11. märts 2016 18:39
...kuidas niii,et kiirem ?...härra riie...ups rõivas kusagil ytles ,et kõik oli õige aegselt...
t
to noojah/ 11. märts 2016 18:37
n
Noojah/ 11. märts 2016 18:27
Prügikast ei ole sekkumist väärt.. Eriti suure kamba vastu ja lapse juuresolekul ja ilma enesekaitse vahenditeta.. Kui kellegi elu on ohus, siis tuleb muidugi sekkuda. Võimalusel siiski oma elu ohtu panemata. Ma ei ütle, et ärge sekkuge ja las need tatimölakad teevad mis tahavad, aga enne sekkumist tuleks leida sekund aega. Sekund, et olukorda adekvaatselt hinnata. Just oma julgeoleku seisukohalt -kas on ikka seda väärt?
Kui mõni osalenud "noormeestest" satub seda juttu lugema - oled saast. Prügi, mis kaob loodetavasti ajaloo prügikasti ja taandub ristiks surnuaia servas. Jälestan sinusuguseid ja uhke olla pole siin millegi üle. Ükskõik kui väga te üritate endale selgeks teha, et olud on süüdi ja elu on raske, ja olete nii kõvad mehed - ei ole. Olete prügi. Ja keegi ei austa teid. Ei karda. Mis prügist karta- tuleb ära koristada ja elu läheb edasi. Võite ju naerda ja enda üle uhked olla, aga sisemas te teate kes te olete.

METSAVEND / 11. märts 2016 18:12
See mees paneb täiega puusse ,sest alles rääkis suure suuga kuidas MENETLUSTOIMINGUD käivad ja köik toimib nüüd tuleb välja hoopis miskit muud .Arusaadav on ,et pr Anita Peiponen kes selles asjas andis samuti suuri lubadusi ja ühtlasi oli töenäoliselt vastutav antud asja eest ei teinud oma tööd korralikult .Paneb imestama ,et antud asjas kasutas politsei taktikat ,et köige parem kaitse on rünnak oma tegemata jätmiste varjamiseks .Kuna asi läks kätte hapuks tuli liigutama hakata aga varasematest kogemustest on teada ,et see Peiponen lihtsalt löpetab krimasjad ja tulemuseks on ,et süüdlastel jääb öigust ülegi .Pole vöimatu ,et detsembris Toomel toimunud tapmine mida sildistati enesekaitseks on samuti politsei poolne ämber .
h
hahaaahaaa/ 11. märts 2016 18:12
mis nüüd ülistatakse pättidega tüli norima minna? Sääsest tehakse elevant! Juhmid!
v
võin öelda/ 11. märts 2016 18:12
et mendirisud, kohtud, uurijad ja mingisugused prokuröööörid võivad tavainimese elu nii persse keerata, et kellelgi ei tekigi tahtmist mittekui kuskile sekkuda, kui kellelegi näiteks peksa antakse.......NB: piisab ka sellest kui lihtsalt viibid puht- juhuslikult toimunu läheduses, et ka sind krim korras kohtus süüdi mõista, kuna nn kannatanu arvas sind ka nägemas teda löömas. Siis pead 5-6 aastat mööda kohtuid käima, et võidelda tuuleveskitega, kuna süüdi tehakse ka süütuid
E
?!?/ 11. märts 2016 18:11
Ega need eelmisedki kiiremad olnud ... nagu Poe tn nurgal kellegi Silveri surnuks peksmine Pauluse jüngrite poolt ,siis mingid ,,tudengid,, Toomemäe nõlval peksid surnuks ka pereisa ,mis neist kõigist saanud on ,kuidas asi läinud on ?
v
Võib juba olla hilja?/ 11. märts 2016 18:10
No kuulge, politseinik Kohv, teile(politseile) ja kohtule on tegelikult seadusega antud piisavalt võimalusi ja aega, et asjaga tegeleda. Miks neid võimalusi ei kasutata, vot sellest ei saa aru?
Täpselt sama on meie majas elava ühe tegelinskiga, kellel on tingimisi karistus. Selle tingimisi aja jooksul on talle korduvalt politsei kutsutud, küll maja välisukse lõhkumise eest, küll pereliikmed ootavad politseid, et tuleks ja viiks märatseja kainenema vähemalt üheks ööks, et nad saaks magada rahulikult, küll murtakse naabri keldrisse alkoholi saamiseks jne. Tulemus 0! Minu teada on tingimisi süüdimõistetul keelatud tarvitada alkoholseid jooke või kuidas, rääkimata sellest, et talle joobes olekus märatsemiste eest on korduvalt politseid kutsutud ja valdusi tehtud selle kohta. Olgu, oleme siis mõistvad ja kannatlikud ja ootame, millal ta sooritab midagi sellist, mille eest §-i miniinimum karistus võimaldab teda reaalselt vanglasse saata, kuigi tema reaalne vabaduskaotus võib kannatanu jaoks minna maksma eluaegse invaliidsuse või üleüldse eksisteerimisega praeguses eesti Vabariigis.
Kurb, isegi väga kurb on karistuste määramisega EV-s ja selles osas tunnen nostalgiat ja igatsust NSVL karistuspoliitikast.
s
Savikat muditakse kuni valimisteni ,/ 11. märts 2016 18:09
ehk tuleks ennetähtaegsed presidendivalimised läbi viia.
r
Rudi/ 11. märts 2016 17:57
Kas mitte kõik vägivallajuhtumite uurimised ei peaks olema kiiremad? Või ainult need, kus ajakirjanik juhtub juures olema?
p
Pets/ 11. märts 2016 17:56
Kas tohib küsida, miks tagaotsitavad isikud vabaduses on ja sooritavad tegevusi, mis teistele ohtlikud ?
Kui peale kuritööd leiti üles, siis miks nad vabaduses olid ?
Kas siin pole mitte prefekti vastutus õigeaegselt tegemata töö eest ?

o
Oleksid / 11. märts 2016 17:47
on Politsei töös null väärtusega.
M
!/ 11. märts 2016 17:44
Ma igaks juhuks räägin teile veelkorra, et ainuke inimene, kes Tartus peksu nähes politseisse helistas, oli ajakirjanik Katrin Lust. Vat see väärib tõesti kummardust ette ja taha. Ja siis tõmbas ta teema tugevalt fookusesse. Enamus asju siin maamunal oleneb justnimelt ühe inimese julgusest, loovusest ja märkamisvõimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee