Uudis, et Eesti uue märgi valimine on läbi kukkunud ja juba välja kuulutatud suur teleshow pretsedenditult ära jäetakse, sunnib muidugi küsima, kas Eestile üldse on uut märki tarvis. Üks 13 miljonit maksma läinud märk meil juba on ja raske hinnata, kas selle sünnist peale on rohkem auru kulunud kogu ettevõtmise kritiseerimisele või on märk Eestile midagi ka tulupoolele toonud.

Uue märgi kampaania läbikukkumine on aga märk iseenesest, et mitte öelda plekk kuuerevääril. Pelgalt „Welcome to Estonia“ loomist saatnud kriitikalaine pidanuks sundima praegust meeskonda topelt pingutama. Kui meile aga mainekahju korda ei lähe, siis võiksime ju Eesti märgile valida rehepapi, kel lastakse pikka aega tegutseda, ilma et tulemust ette näidata oleks. Kas nüüd märgi otsimisega uuele ringile minejad ei karda naerualuseks jääda ja millega seal EASis üldse tegeldakse, tahaks sellise tsirkuse peale küsida.

Kui paljud meist teavad ja tunnevad oma naabermaid (ja ka kaugemaid riike) nende märgi ja tunnuslause järgi? Lätlaste “Maa, mis laulab” võib panna nii leedukad kui ka laulurahvana tuntud eestlased õlgu kehitama. Samas mõjub ka meie  “Welcome to Estonia” ajal, kui suur osa Euroopa riikidest keeraks ukse kontrollimatu pagulastevoo ees pigem lukku, tõepoolest kohatuna. 

Tegelikult on Eesti riigil ju märk ammu olemas meie lipu, vapi ja innovatiivse riigi maine näol. Nüüd peame küsima, mida me üldse otsida tahame ning kas on mõtet seda otsingut jätkata.

Jaga artiklit

6 kommentaari

A
arvaja  /   11:06, 14. märts 2016
eestlasi elab igas riigis juba.pole tuntust juurde vaja.eelmine märk käib edasi küll,ainult ühe peldiku hinna eest.nii odavalt ei saa pead ka täis juua restos.
K
Kas ei võiks Eesti märk olla eetilised, ausad, töökad ja ohvrimeelsed poliitikud,  /   18:31, 12. märts 2016
keda võiks uhkusega Riigimeesteks kutsuda?!
Poleks vaja mingit ime PR-i ja suhtekorraldajaid, et musta valgeks pesta!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis