Eesti uudised

Ministrite kogemused ajateenistusest: Pomerants ja Sester karastusid Siberis, Rõivas pole sõdurileiba maitsnud (65)

LISA KOMMENTAAR

jeerum küll 12. märts 2016 17:57
polegi kroonus käinud ja tahab nii väga riiki juhtida.Kas lasteaias ikka käis.Tundub et midagi kole pahasti,kui see poisike nii väga hammastega toolist kinni hoiab.Ja ta räägib Põhjamaast.-ullike,mis ullike,saagu enne meheks ja siis rääkigu,ta ei teagi mis on elu,kiu pole sõduri leiba maitsnud,vaid sulgpatjade vahel mõnulenud.
Hahaa 11. märts 2016 21:05
ma pildil 1 aasta tagasi tehtud pilt :D
trol 22. november 2016 17:23
sa prominent nüüd ju , staarsõdur !
kas 11. märts 2016 20:25
neile trahvi ka on tehtud
kaitseminister, kes on jäänud mainimata... 11. märts 2016 16:39
....on ju meie asendamatu juht ja poliitik, akadeemik Jaak Aaviksoo. See mees oleks pidanud minema sõjaväkke 1972. a. Kuidas sai Aaviksoo armeest vabastuse, see oleks päris huvitav teada? Ükskõik, mida ta võib vastata, see on mingi jura sest siis ei antud mingeid vabastusi tervetele ja tugevatele poistele. Ja need kõrgemat haridust tõendavad dokumendid, mis tal taskus on ja see akadeemiku nimetus, kõik need on tal saadud sama teed pidi kui armeest vabastus. Tõestus selleks on juba seegi, vaadake, seda asutust, mida ta juhtinud on, on läinud allamäge suure kolinaga, kõik. Ja nüüd me ei pea kaua ootama kui TTÜ hakkab kokku kukkuma.
fakte 11. märts 2016 17:20
Mees sai vist kohe peale keskkooli lõpetamist 1971. ? aastal ülikooli sisse ja läbis seal sõjalise kateedris õppe, mis andis talle ülikooli lõpus pärast sõjaväelaagrit leitnandi auastme. Küsimused tekivad ikka pärast ülikooli, sest ta on ise tunnistanud seotust KGB-ga. Samas oli reservis kapteni? aukraad ja lasti tegelema sõjalise tehnoloogiaga...Huvitav on fakt, et mees suhtles aastaid tagasi Tallinnas kunagise vene kaitseministri Ivanoviga nagu head tuttavad.
ja jaa.... 11. märts 2016 18:27
....väga õige aga kui ta sai ülikoolist mingi leitnandi auastme, siis oleks ta pidanud ühe aasta olema ikkagi sõjaväes. Meil oli neid kõrgema haridusega nooremleitnante ja leitnante mitu meest, kes oma aastat kroonus nühkisid ja kui aastake täis sai, läksid oma teed.
veidi ajalugu 11. märts 2016 18:57
Nii see ei olnud. 1976. aastal ei pruukinud kohe peale ülikooli leitnandina oma kahte aastat teenima minna. EPA lõpetajad teenisid siis peale lõpetamist aasta ja seda reameestena. Kui olid teeninud sõjaväes ja läksid ülikooli, siis pidi ikka käima sõjalises kateedris. Sellest pääsesid need, kes oma kahe aastase teenistuse lõpus olid käinud 2. kuulistel ohvitseride kursustel ja said hiljem nooremleitnandiks.
ja jaa 12. märts 2016 14:09
Ära nüüd soga siin. Kui sul oli ülikool lõpetatud, siis said sealt sõjavälise õppuse ja koos sellega noor.leitnandi või leitnandi pagunid ja siis oli kohustus ÜKS aasta sõjaväge, mitte kaks, aga see oli kohustus. No 76-ks aastaks oli vast Aaviksool ülikool lõpetatud ja edasi toimus ainult üks susserdamine kuni tänapäevani välja ja mina ei usu ühtegi tema dokumenti, mis tal on, et see oleks ausal teel saadud. Ja kui sa väidad, et ta oli seotud KGB-ga, siis pole siin mingit ime. Ja sellised tüübid tüürivad ikka riigi eesotsas, pühajeerum.
lisaks 12. märts 2016 14:47
Nooremleitnandi said osade tehnikumide , näiteks tehniliste erialade lõpetanud. Kõrgkoolide lõpetajatele anti leitnandi pagunid. Kui võeti teenistusse, siis aeg seal oli igal juhul 2 aastat. Olukord muutus vist 1982. aastal seoses Afganistani sõjaga. Siis hakati valikuliselt võtma juba peale esimese kurususe lõpetamist.
ja jaa 12. märts 2016 15:49
Ära aja sellist segast juttu, ma ei viitsi enam sellest jahuda. Ei olnud mingit vahet noorleitn.-l või leitnandil, kumb eksami paremini tegi, vastavalt nii ka sai. Kõik kõrgkoolidest tulnud ohfitserid teenisid aasta, mingit kahte. Ja lõppudelõpuks jutt käis Aaviksoost. Lõpp.
Hell Mai 11. märts 2016 13:46
Kas Võrno, Milling, Raag... on käinud?
Valeraha ning valeajaloo trükkija jälle 11. märts 2016 15:53
Üldtuntud sõjaväelaste nimed: Võid kolm korda pakkuda.
Väga naljakas kuidas paljud ministrid ei raatsi kõigest 11-kuud ajateenistust läbida, ning kui võimalus tuleb, siis leiutavad mingi X vabanduse et mitte loobuda oma palgast.
Sass 11. märts 2016 13:22
Pomerants sõdis minu teada Afganistanis.
Valeraha ning valeajaloo trükkija 11. märts 2016 14:18
Tunne Kelam samuti kirjutas oma raamatus kuidas ta korraldas Balti keti. Aga muid tõendeid pole kusagil sellest et tema ettevõtmine oli see.
Eriti huvitav on see, kuidas kaitseministriteks saavad isikud (Mikser ja Hanso), kelle teadmised sõjaväest piirduvad malelauaga. Rääkimata 2-aastalisest kroonus teenimisest või kaitseväes olemisest.
.... 11. märts 2016 15:59
Neil on selleks nõunikud.
asd 11. märts 2016 18:01
...põhiharidusega nõunikud....
.... 11. märts 2016 18:30
Vahet pole aga ikkagi nõunik.
oma 11. märts 2016 13:19
Ei mahu lihtsalt pähe ,et kuidas saab olla kaitseministriks inimene kes ei tea sõjaväest mitte kui midagi? Sama hästi võiks panna Kalev/Cramo korvpallimeeskonda juhendama mõne poisinolgist maletaja. No ja mis sellest välja tuleks ,täielik kaos.
A.H. 12. märts 2016 10:07
meil on ju enamik ministreid kes on ametilt lihtsalt Minister, täna ühes ministeeriumis, humme teises, ülehomme kolmandas ja nii edasi. Umbes sama kui eile olid pottsepp, täna neurokirurg, homme torujüri ülehomme lennukikapten, siis tuuker. Teisisõnu igas asjas pädev, endal vaevu õhtukeskkool kolmedegaga lõpetatud. Seepärast see asi sügavalt p**ses ongi.
veteran 11. märts 2016 13:16
Mulle on näiteks uues valitsuses juba pakutud kaitseministri kohta, see jalgrattur on hetkel ikka väga vale koha pea Mul on ka pagas sõjakogemustest- umbes 15 grammiline miinikild säärelihases.

heinz 11. märts 2016 12:16
Rõivas ei peagi sõjaväes käima , sest sinna ei võeta haige psüühikaga persoone. Lihtsalt ohtlik teistele. Elav näide ju praegusel kujul - ohtlik Eestile ja see jätkub.................kuid kui kaua ja millega lõpeb??
Retro 11. märts 2016 10:39
Põnev väide, et kõik kes õppisid kõrgkoolis ennem 2000 said vabastuse. Mina alustasin ylikooliga 92, kuid jäi pooleli sest 93 suvel pidin olema rivis vahipataljonis... Sõjaväe komisjoni ei huvitanud mingi kõrgkoolijutt vaid ähvardati seadustega...tõsi, olin õhtuse õppesuuna student, kuid artiklis sellele viidet pole, et õhtukatele vabastust polnud
ja nüüd on vaja pidevalt kaitsta neid. 11. märts 2016 10:23
Eks selle pärast ongi neil vaenlased peakolus, kuna hirmud jäid maandamata.
Arvo 11. märts 2016 10:18
Mis seal vahet kas on käinud või ei ole ja mida see sester ning pomerants targemad on. Kõik samad oinad määgivad ühtemoodi. No mida see vene sõjavägi minule andis,õpetas pätiks nagu vanglas vargile jne. Võta või eesti kaitseväge, mida see annab, kambaga koos mõeldakse välja igasuguseid krutstükke nagu vanglas. Vahet pole kas sõjavägi või vangla samad reeglid kehtivad tohutud rahvused koos. Ei oleks ma sõjaväes käinud oleks ma palju normaalsem inimene olnud ühiskonnas ja kasulikum ühiskonnale. Sõjavagi kaitsevägi õpetab kõik nagu vanglagi riiki vihkama jne. Seda võib rääkida pikalt mõelge ise ega inimesed pole rumalad. Eriti eestlane kes on väga tark ja haritud rahvas kes lööb läbi igalpool.
reaalne elu 11. märts 2016 09:16
Teenistus on eelkõige vajalik EGO mahalihvimiseks. Korrutatakse mingit müüti, et teenistus vene armees tegi meheks. Rivis kisati täie kõriga:" Ne platš devtšonka..." ... ja kooriti kella kolmeni öösel mingi raudlati tükiga kartuleid. Samal ajal pruudid kodus aelasid teistega ja said nendega lapsi. Nüüd on need kunagi õlut rüübanud ja teiste pruutidega hullanud üliõpilased vanaisad ja vanavanaisad, samal ajal armees mehisust kogunud lastetud, kelle sabas jookseb politsei...
maeitea 11. märts 2016 09:12
Tunda on nõuk. sõjaväe eripära ,purjus dessantväelase päev tulemas?
hullumaja doktor 11. märts 2016 09:09
Sellise näoga ei võetagi sõjaväkke. Minu teada ei võeta ka poolearuseid sinna.
Miks? 11. märts 2016 09:41
EKREst üks oli ju käinud, vist Ivanov.
!!! 11. märts 2016 09:06
On üks vana rahvatarkus. Et teisi juhtida ja käskida, selleks on tarvis kõigepealt ise käsutäitmist õppida. Et teistelt nõuda, tuleb ka ise eelnevalt allumist õppida. Seega, kas mingi siidikäsi ja nahahoidja saab ikka õige ning autoriteetne juht olla?

Irw 11. märts 2016 08:59
Armees käinute meheks olemise esimene tunnus on teiste halvustamine.Ei tea küll miks?
Savisaar täitis organite eriülesandeid ja seetõttu ajateenistusest muidugi vabastati.. 11. märts 2016 08:43
Ansip pidi aga minema 2-ks aastaks ohvitserina teenistusse. TÜ sõjaline kateeder vorpis ohvitsere.Sõjaväkke võeti lõpetajatest igal aastal mingi protsent.
reservitu 11. märts 2016 09:20
Mõne mehega on siiski erand. Poliitülema koht Tallinnas mereväe ehitusroodus oli ikkagi rohkem selline poosetamise koht väljavalitutele, kus kõige ustavamad seltsimehed käisid külakorda iga kahe aasta tagant.
meenutus 11. märts 2016 10:46
Ei poosetanud ta seal midagi. Vastupidi, tegi ränkrasket koputaja tööd ehk tõestas KGB le palehigis oma ustavust.
Jüri Kukk 11. märts 2016 08:41
Teenisin ise samuti Nõukogude Armees, aga mitte sellest ei taha ma rääkida. Aasta tagasi astusin Kaitseliitu ja olen kaasa löönud enam kui kümnel õppusel. Võin öelda, et sõjalise väljaõppeta mees on lahingus null. Väljaõpe pole sedavõrd oskus tappa kui oskus ise ellu jääda. Neid pisiasju, mida relvis vastase vastu minnes ellujäämiseks teadma peaks, on sadu. Kasvõi varjumine, kui kuulid su ümber vihisevad. Lisaks pead näiteks siis, kui oma peret tule alt välja viia üritad, teadma, mis suunas minna, et uuesti tule alla mitte jääda — suurtükid ei tulista umbropsu, vaid kindlatel põhimõtetel ja seda teadmata võid lähedased tule alla viia. või näiteks miiniväljad teel, kuidas neid ära tunda. Need oskused on väga vajalikud. Rumal on see, kes usub kindlalt, et meil sõda ei tule. Hea oleks, kui ei tuleks, aga peab selleks valmis olema. rõivas oma Luisat ja pisitütrekest turvalisse kohta viia ei suudaks, olen selles kindel, ta loodaks turvameeste ja NATO vihmavarju peale.
eesti elu 11. märts 2016 11:24
Sa oled pääsenud miiniväljast ja kuulide eest aga siis tuleb naaber ja annab Sulle pasunasse , kuna kasutad tema sissesõiduteed.
!? 11. märts 2016 08:38
Riigitööle enne ei saa ,kui kroonus käidud.
kasbek 11. märts 2016 08:57
kuskil olevat olnud uurimus et sõjaväkke minevatest on ainult mingi 25 % kõlbulikud. ülejäänud on kas lollid, vigased või pätid. eks riigikogu ja valitsuse kooseis on enamvähem samasugune. kui võtta aluseks lutsu kevade siis igas klassis on oma toots ja arno. ja nii see ongi. kuid ikkagi kaldun arvama et eesti mehe ja kodaniku kohus on teenida sõjaväes. kui seal pole käinud siis pole ka asja riiki juhtima.
oi,oi 11. märts 2016 08:30
poolikud mehed need meie ministrid,piimahabemed ja emmepojad
mats maalt 11. märts 2016 08:28
#...Hanso arvab, et teenistus on seikluslik ja põnev kogemus,#
Selline väljaütlemine kaitseministri(!) poolt võtab tõesti sõnatuks.
sõnake 11. märts 2016 10:49
Kui nii, siis on Hansole Venemaa rünnak samuti seikluslik ja põnev kogemus.
ants 11. märts 2016 12:13
Hanso nagu Miksergi teenistuse läbimise poolest.
11. märts 2016 08:21
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
11. märts 2016 08:31
Härra Rõivas ei julge isegi abiellu astuda, mis siis siin veel ajateenistusest rääkida. Aga noh, selleks see homoteema nii kuum ongi, sest pooled meestest pole mehed.
11. märts 2016 09:02
Kas ei võiks kohtukulli ees natuke aru anda ja rahakotti kergendada mõne tuhande euro jagu.See asjalik kommentaar on igati väärt arutamist.
BOT 11. märts 2016 09:23
Näedsa. Rõivas leiab Riigikogus aega enda kohta käivat kommentaariumi külastada?
lõplik otsus 11. märts 2016 08:00
kaitseminister ja peaminister peavad küll kohustuslikus korras läbima sõjaväeteenistuse
Oh jumal küll. 11. märts 2016 08:40
Lilladel ja sallijatel on sõjavägi lausa põrgu.Taavi ja Hanso,ärge minge sõjaväkke.Te lihtsalt ei ela seda üle.

jah ega 11. märts 2016 07:58
tõesti Rõivas pole ka mees, seepärast ta nende lilladega mestis ongi. Mine proovi mehelikke ameteid ka kui vaid jalg põlvotsas istumisi ja sampanja klaase kokku lüües, mis mes selline on. ja teine küss, miks Rõivas siis ei ole sõduri ja mehe tegusi teinud, kas ta on haige??? kas liiga pehmo?? mis on Rõivast takistanud mehe tegusi tegemast ja nüüd lõsutab kõrgepalgalisena soojal kohal, kus on kõik tegemata teod eesti riigi heaks??? Mis mees selline on?? panegi seelik selga, neid armastad ju.
ordo ab chao 11. märts 2016 07:58
Varsti on nii,et politseinik ja sõjaväelane peavad olema kiibistatud ja vöötkoodistatud ja siis ka kogu rahvas.
Oleg 11. märts 2016 07:53
Aga mina läksin NL armeed peljates hullumajja ja pärast sai minust avaliku elu tegelane!
maamiiz 11. märts 2016 08:25
aga mina läksin armeese uhkuse ja teadmisega et see ongi meheks saamise kool ja teenisin novosibirskis kaks aastat siseväes vangidega ja minust sai mees kes mõtleb ja vastutab oma tegude eest
mille eest 11. märts 2016 08:39
kasbek 11. märts 2016 09:01
millal sina "mille eest" haiglast välja said? eestist saadetigi enamasit sisevägedesse ja vangivalvuriteks. see oli kindla põhjusega sest mittevenelasele tähtsaid asju ei omistatud. ikkagi kardeti ja ei usaldatud baltikumi.
usbek 11. märts 2016 09:20
enamik vulvareid olid vitusilmsed
tesis antitesis süntees 11. märts 2016 07:52
Kõik armeed on massoonvalitsuste armeed ja nende vastasseis on kõigest näitemäng ja seal teenimine on hullumeelsus ehk teadmiste puudumine.
dingdöng 11. märts 2016 07:36
Hahaha, selge siis, miks peaminister nii pehme on:):):)
Mikä Ruumis 11. märts 2016 07:36
roigas käis lapsena ülikoolis?
1981-1983 11. märts 2016 07:33
Kaks aastat mahavisatud aega. Targal inimesel pole seal midagi teha. Aga traktoristid mehistuvad.
Arvo. 11. märts 2016 10:50
1981-1983 / 07:33, 11, märts 2016. Väga õige tark haritud inimese kommentaar.

egas 11. märts 2016 07:21
lolle sõjaväkke võetagi.Riigiaparatuur on ainuke koht kus saab töötada nii,et ei pea esitama mingit tervise tõendit oma vaimse tervise kohta.see käib ka reinsalu kohta.
Endine Eestlane 11. märts 2016 07:17
Ministriks EI TOHIGI saada kui pole ajateenistust läbinud !
Miks? 11. märts 2016 09:42
Aga kui ekre ja kesikud võimule saavad??? Kust siis ministrid tuuakse, kas venemaalt?
rs 11. märts 2016 07:17
see poiskene oleks paras siberisse teenima saata!
Patsifist 11. märts 2016 07:16
Mina pole ka kroonuleiba söönud ja mis siis.
Pole 11. märts 2016 07:11
siis ime et nad sellised ...d on.