Ülikoolis avaliku halduse õppimise ajal kirjutasin sellest, miks Eesti vajab haldusreformi, isegi kodutöö. Selgitasin, kui ebaratsionaalne on praegusi pisivaldu alles hoida. Kasutasin töös korduvalt selliseid bürokraatlikke sõnu nagu „jätkusuutlikkus“ ja „infrastruktuur“. Paberil on kõike väga lihtne selgitada.

Nüüd on käes aeg, kui osad vallad on juba liitumas. Tundub, et see on igati vajalik, aga samas teiselt poolt… Elan küll Tallinnas, kuid minu maksuraha läheb koduvalda. Tegu on jõuka ja rahvarohke omavalitsusega, millel on pikk ajalugu.

Nüüd on vallajuhid juba pikemat aega arutlenud, millised lähivallad võiksid liituda. Või liita isegi linnake, kus on venekeelsetel elanikel suur osakaal? Paljude liituda soovijate puhul on küsimus, kas nad tahavad haugata osa meie eelarvest, sest enda vallas elanikkond väheneb ja noored lahkuvad? Minu koduvallas avati aga uus lasteaed. Koolis on laste algklassidesse äramahutamisega raskusi. Nii hakkadki mõtlema, et saime ju eraldi hakkama, milleks üldse laieneda?

Võta siis kinni, mille põhjal me midagi hindame. Peaks ehk haldusreformi koolitükid taas läbi lugema, et liitumistele mõistusega läheneda.

Jaga artiklit

9 kommentaari

M
maamees  /   20:47, 11. märts 2016
Igasugused kampaaniad on iga riigikorra aeg käinud ajast aega,brigaaditöövõtumeetod ,toitlustusprogramm ,viisaastakuplaan ,tööeesrindlane ,kolhooside sovhooside liitmine lahutamine ,rajoonide nimetamine maakondadeks ,valdadeloomine valdade liitmine ,analoog tv likvideerimine ,rahvavaenlaste otsimine ,riigivaraste soosimine ,külapoodide ja postkontorite likvideerimine riigi toel ,haiglate kaotamine ja liitmine, pangakontorite likvideerimine ,riigiseaduste loomine äri meeste soovi järgi .NO KAUA VÕIB! Vähendage lämmatavat maksukoormust ja laske inimesel ettevõtlusega tegelda Lõpetage riigi juhtimises need parteide liivakasti mängud üks kord ära ja juhtige riiki nii millest on reainimesel ka mingit kasu näha !!
R
Riigi mõte ju selles ongi, et rikkamad  /   17:55, 11. märts 2016
vajadusel hädalisemaid järele aitavad, mis pole aga KALA vaid ÕNGE pakkumine. Ja ÕNGE välja selgitamine nõuab tarku päid.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis