3
fotot

Hetkel on  USA-s käimas presidendivalimiste eelvalimised. Väga olulist mõju avaldavad sealsed valimised ka Eestile. Seda eriti just välispoliitika küsimustes.

Poliitika.guru toimetaja Andreas Kaju sõnul on mitmed USA presidendi kandidaatidest Eestile sobilikud. Siiski tunnistab ta, et meil ei ole mõtet ennast veel ühe või teisega täna hirmutada.

"Üldiselt kogemus on näidanud, et presidendi kandidaadid ja nende kandideerimise platvorm on üks asi ja see millisteks nad osutuvad hiljem poliitikutena, on hoopis teine asi," selgitab Kaju. "Ma arvan et nii-öelda välised ja rahvusvahelised sündmused tihtipeale vormivadki alles ühe tõelise presidentuuri," lisab ta.

Siiski tunnistab ta vaatamata äsja öeldule, et kindlasti on kandidaate, kes on näiteks meie jaoks olulises välispoliitika küsimuses kogenumad kui teised. "Kindlasti näiteks Hillary Clinton on kandidaat, kes on välispoliitika küsimustes kogenum kui teised," toob Kaju näite.

(Reuters / Scanpix)

Kuigi paljud USA kongressmehed ja senaatorid on aastate jooksul delegatsioonide käigus siin käinud, on Kaju sõnul Clintoni suurimaks tugevuseks töö USA riigi sekretärina, mis meie mõistes on välisminister. "See on kindlasti oluline ja andnud talle väga-väga olulise kogemuse," arvab Kaju, et just seetõttu võib teda kindlasti esile tuua. "Tänastest ühistest kandidaatidest on ta välispoliitika küsimustes kindlasti kõige kogenum,"

Jaga artiklit

28 kommentaari

H
HH  /   23:21, 13. märts 2016
E
Ei!  /   14:20, 11. märts 2016
Hillary oli USA kõigi aegade üks halvim välisminister. See kogemus küll palju ei maksa.
Kõige parem maailmale oleks Trump kellel on kõige rohkem kogemust rahvusvahelise äri alal ja kes on ise üles ehitanud miljardifirma.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis