Eesti uudised

Rõivas: peksmist Tartus peaks tavapärasest tõsisemalt võtma (96)

Õhtuleht.ee, 10. märts 2016 13:37
Taavi RõivasFoto: Teet Malsroos
Peaminister Taavi Rõivas kommenteeris tänasel valitsuse pressikonverentsil ka Tartu peksmisjuhtumit, pidades oluliseks seda kuritegu tavapärasest tõsisemalt käsitleda, sest tegemist oli mehega, kes reageeris "jõmmlusele" ja keda peksti tema enda lapse juuresolekul.

Rõivas lisas, et teades, kui rahvarohke Küüni tänava piirkond reede õhtuti on, paneb teda imestama, et pereisa peksmisele nii vähe inimesi reageeris.

Samal teemal

Peaminister nentis, et selle juhtumi puhul on oluline kodanikujulgus. "See mida tegi Jaanus ja tunnistaja, kes andis politseile olulist infot. Ma loodan, et meil on kõigil kodanikujulgust, et sarnases olukorras õigesti reageerida."

Rõivas pidas oluliseks ka seda, et politsei sündmusele nii kiiresti reageeris. "Pean oluliseks, et kõik, mis järgneb - uurimine ja detailide välja selgitamine ja kohtu mõistmine - oleks otsekohene ja reaktsioonid riigi poolt oleks ühemõtteliselt kurjategijate tegevust hukka mõistvad," lausus peaminister.

Läinud reede õhtul peksis noormeeste kamp Tartus kolmeaastase lapse silme ees jõhkralt läbi lapse isa, kes oli prügikasti ümber lükanud noormehi korrale kutsunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee