Mees balaclavagaFoto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 10. märts 2016 11:39
Marokos arreteeriti lennufirma Ryanair lennukiga saabunud radikaliseerunud prantslane, kelle juurest leiti nuge, gaasiballoon ja balaclava (nägu kattev peakate – toim).

31aastane mees, kes eelnevalt oli Prantsusmaal koduarestis, peeti kinni pühapäeval Fezist lahkumisel, kus võimud leidsid tema pagasist neli kööginuga, matšeete, kaks taskunuga, nuia, gaasipudeli ja musta balaclava, kirjutas The Local.

Nantes'is end odavlennufirma Ryanair lennule registreerinud meest välja ei kutsutud hoolimata sellest, et ta oli pärast Pariisi terrorirünnakuid mullu novembris julgeolekujõudude kõrgendatud tähelepanu all.

Kohaliku omavalitsuse ametnike kinnitusel on see mees usuvahetajast Manuel Broustail, endine sõdur, kes heideti sõjaväest välja 2014. aastal pärast teadet, et mehe vaated muutusid Djibouti missiooni ajal äärmuslikeks. Seejärel sai temast islamiäärmuslaste rühmitise juht Angers’i linnas, samuti Lääne-Prantsusmaal, kus ta organiseeris isegi sõjaväelisi treeninguid. Prantsuse luure andmetel viidi üks selline treening läbi vaid mõni päev enne Pariisi terrorirünnakuid mullu novembris. Pärast terrorirünnakuid Broustail arreteeriti ja pandi koduaresti.

Loire-Atlantique piirkonna võimud teatasid, et Broustail ei olnud enam koduarestis, kui ta end lennukile registreeris, ning puudus põhjus, et teda takistada Prantsusmaalt lahkumast. Samas informeeris Prantsusmaa Maroko võime ning Broustail peeti kinni.