Krimi

Pärnumaal taksojuhi mõrvamises kahtlustatavad noormehed toodi Eestisse ja jäeti vahi alla (15)

Õhtuleht.ee, 9. märts 2016 16:22
Foto: Laura Oks
Üks kahtlustatav toodi Leedust Eestisse eile õhtul, teine täna keskpäeval. Pärnu Maakohus kontrollis täna noormeeste vahistamise aluseid, nagu seadus ette näeb, ja jättis kahtlustatavad eeluurimise ajaks vahi alla.

Ringkonnaprokurör Gardi Andersoni sõnul keeldusid kahtlustatavad ütluste andmisest.

31. jaanuaril kella 21 ajal sai politsei teate, et Pärnumaal on taksojuhilt röövitud sõiduk Mercedes-Benz ja seda juhtinud 65-aastase mehega ei ole õnnestunud ühendust saada.

Esialgsetel andmetel sai röövitud takso juht kell 20.34 väljakutse Pärnumaale Pulli külla. Politsei tuvastas, et sõiduk lahkus Eestist kella 22 paiku Ikla kaudu ja seejärel informeeriti kolleege nii Lätis kui ka Leedus. Leedu politsei abiga peeti röövitud sõiduk Panevėžyse lähedal kinni. Sõidukis olid Eesti kodakondsusega 18- ja 20-aastane mees, kes alaliselt Eestis ei ela.

Kadunud taksojuhi torkehaavadega surnukeha leiti järgmisel päeval Pulli küla lähedalt.

Leedu kohus vahistas mõrvas kahtlustatavad Eesti õigusabitaotluse alusel ja 4. märtsil otsustati nad Eestile välja anda.

Juhtunu uurimiseks on käimas kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb tapmist röövimise eesmärgil ehk mõrva. Süüdimõistmisel näeb seadus sellise teo eest ette kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistuse.

Menetlust viib läbi Lääne prefektuur ja juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.

Samal teemal

14.02.2017
Taksojuhi mõrvanud vennad lähevad 15 aastaks vangi
09.00.2017
FOTOD KOHTUST | Pärnu taksojuhi mõrvas süüdistatavad vennad astusid kohtu ette
19.07.2016
Pärnu taksojuhi mõrvas süüdistatavad lähevad kohtu alla
01.02.2016
Pärnu taksojuhi tapjaid pole Leedust ära toodud