(LAURA OKS)

Ei juhtu just iga päev, et külabaaris istuvad viisakad ja lihtsad mehed arutavad naistepäeva järel riigikogu liikme arvamust ning räägivad omalt poolt juurde, kuidas saaks paremini. Külafoorum sai alguse sellest, et üks neist printis näoraamatust välja rahvasaadik Liina Kersna postituse ja tõi selle teiste ette lauale. Et lugege ja mis teie arvate?

„Kui me jätaksime kõik need miljonid närtsivad ja mürgised lilled naistepäeval ostmata ning annetaksime selle raha naiste tugikeskustele lastepsühholoogi teenuse toetamiseks, muutuks maailm mitme inimeste jaoks ka päriselt paremaks paigaks,“ kirjutas Kersna.

Väärt mõte, mida on aastate jooksul mitmes variatsioonis ikka ja jälle räägitud, kuid tänavu on jõudnud see oluliselt jõulisemalt kohale. Põhjuseid ei pea kaugelt otsima – kurvaks tegevad lood tugikeskuste probleemidest ja üha suurenevast lähisuhtevägivalla juhtumite arvust räägivad iseenda eest. Loodetavasti võetakse olukorra parandamiseks midagi ette ka kõrgemal otsustajate ringis.

Olgu, üks ei peaks teist välistama ehk peale lilledega meelespidamise ja rõõmutegemise võiks olla ka sihtotstarbelise annetuse võimalus. Või nagu ütles külamees: „Kümme eurot kümne tulbi eest on palju, aga annetusena teiste heaks oleks kasu veelgi suurem.“

Jaga artiklit

22 kommentaari

J
Juhan.  /   15:59, 10. märts 2016
Kas nüüd hakkavad riigikogulasedlihtrahvast käskima ja keelama mida teha ja kuidas elada? Kõigepealt võiksid nad ise õppida elama lihtrahva kombel miinimumpalgaga ja sellest annetama.
5
55  /   15:22, 10. märts 2016
Pr. Kersna võib oma lilledega teha, mis aga tahab, aga teised inimesed otsustavad siiski ise, kas kinkida või mitte! Mul on vägagi kahju naistest, kes peavad elama varjupaigas, veelgi rohkem oleks mul kahju nendest tuhandetest naistest, kellele ehk kingitakse lilli paar korda aastas ja mis nende südant hetkekski soojendab ja rõõmustab. Pr.Kersna, pöörduge palun riigi poole, et see ka midagi oma rahva heaks teeks, eksole! Ja lõpetage maksumaksjate käest see kerjamine, maksame teile piisavalt, et sellega paar turvakodu üleval pidada!!!!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis