Maailm

Pentus-Rosimannus: Savtšenko vangistajatele tuleb rakendada sanktsioone (13)

Õhtuleht.ee, 9. märts 2016 14:39
Nadia SavtšenkoFoto: Reuters / Scanpix
Riigikogus anti täna sisse 66 parlamendiliikme avaldus Venemaal ebaseaduslikult vangis hoitava Ukraina Ülemraada liikme, sõjaväelenduri Nadia Savtšenko toetuseks, et nõuda tema vabastamist ning üleandmist Ukrainale. 

Ukraina Ülemraada liikme Nadia Savtšenko vabastamist sooviva avalduse eelnõu üle andnud riigikogu väliskomisjoni liige, endine välisminister Keit Pentus-Rosimannus ütles, et rahvusvahelist õigust rikkuvate ja Savtšenko ebaseadusliku vangistamise eest vastutavate Venemaa ametnike suhtes tuleks rakendada sanktsioone.

Samal teemal

“See on üks võimalus ja see on parem võimalus kui vaikselt pealt vaadata, kuidas toorelt rikutakse rahvusvahelist õigust,“ lausus endine välisminister.

„Ukraina territooriumilt 20 kuud tagasi röövitud Nadia Satšenko tuleb vabastada. Tänase avaldusega liitunud riigikogu liikmed tahavad aga ka seda, et Savtšenko kinnivõtmise, jätkuva vangistamise ja ebaseadusliku kohtumõistmise eest vastutavate Vene Föderatsiooni ametnike suhtes rakendataks sissesõidukeeldu Euroopa Liitu,“ lisas ta.

„Ukraina Ülemraada liikme Nadia Savtšenko elust on Venemaa röövinud tänaseks 632 päeva. Naist on selle aja jooksul hoitud üksikvangistuses, teda on sunnitud läbi tegema niinimetatud psühhiaatrilist ekspertiisi ja teda puudutavast niinimetatud kohtuprotsessist on kujunenud Venemaa poliitiline kättemaksuaktsioon. Venemaa rahvusvahelise õiguse rikkumine on ilmne,” leiab Pentus-Rosimannus.

“Riigikogu sellises vormis avalduse tegemine on erakordne ja äärmuslik, aga ka Venemaal poliitilise kättemaksuaktsiooni all kõige jõhkramal moel kannatava, näljastreiki alustanud Nadia Savtšenko olukord on äärmuslik,“ lausus riigikogu liige.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee