Maailm

Schengeni tsooni tulevik kahtluse all: Sloveenia sulgeb pagulastevoolu ees piirid (22)

LISA KOMMENTAAR

Brunn 9. märts 2016 20:49
Kogu see euroopa liit tuleks kinni panna sest siin tegelevad nõdrameelsed rahvusriikide hävinguga. Rootsi,saksamaa ja soome on läinud allahi kätte.
kah asi 9. märts 2016 13:19
milles probleem reisidokustaat peab välismaal alati kaasas olema
Merkel 9. märts 2016 13:14
See pole võimalik, et mingi koht pannakse lihtsalt kinni!
!!! 9. märts 2016 14:08
Kui väike laps oma kallist kaisukaru kätte ei saa, siis hakkab ta pillima ning lööb jonni lahti. Huvitav, mida ütleb nüüd proua Merkel, kui tema kallid kutsutud pagulased ukse taha jäetakse? Hakkab ehk kah pillima ning jonnima? Et vahest ehk mõned pisiriikide juhid ruttavad siis lohutama ning annavad tõotuse omaenda väravad valla avada.
minu naabri arvamus 9. märts 2016 12:32
Brüsseli peelakkuja Taavi avab ka neile Eesti piirid...
Ammu aeg lakapealselt asjad üles otsida ja sellisest saastast Eestimaa vabastada!!!
Mina 9. märts 2016 12:28
ei vaja seda šengeni anarhilist kaost,piiridel passi näitamine on normaalne,sest iseseisvus maksab ka midagi,kui keegi mäletab siis enne euroliitu selliseid probleeme meil polnud.Piirid kinni,enne kui kogu see mammaillegaalide uputus mööda euroopat laiali voolab.Proovigu keegi ilma dokumentideta minna afghanistaani,iraaki,süüriasse või somaaliasse,miskipärast nemad just sedasi teevadki tulles meie maale.Piirid kinni!
!!! 9. märts 2016 12:26
Mina kindlamalt Balkanil sisepiirid sulguvad, seda enam on tõenäoline, et Euroopasse Merkeli mugavuste juurde trügivad migrandid endale uut rändeteed otsima hakkavad. Nagu tulvavesi pragusid. Ja suure tõenäosusega võib selleks saada marsruut läbi Venemaa Balti riikidesse. Kas meie piir on ikka välja ehitatud, turvaline ning masside tagasitõrjumiseks valmis? Pole seal mitte elementaarset traataedagi. Esialgu käib veel alles võsaraie 20 aastat kasvanud padriku harvendamiseks. Ja piirivalve põhijõud on idapiiril vaid kaamerad, mis mitte kedagi ei takista, ei tõrju ega kinni ei võta. Mis vaid fikseerivad mõttelisel piirijoonel juhtuvat. Ei enamat.
!!! 9. märts 2016 12:20
Schengeni ruumi lagunemine seab ohtu ka Euroliidu terviklikkuse. Mis rõõmustab väga meie kallist piiritagust idanaabrit Putinit. Sest kui puudub ühtne Euroopa, kui seda lõhestavad sisemised vastuolud, siis tõenäoliselt kukuvad varsti ära ka Kremlit kägistavad sanktsioonid. Nii et Venemaa võib siis varsti oma relvajõude arendada, suurendada ning suure deržaava taastamise ideid edasi arendada. Seega teenis Süüria pommitamine täiesti maist ettevõtmist - suunata Euroopasse veelgi rohkem sõjapõgenikke (ning massi sees koos nendega ka mugavuspõgenikke, islamiradikaale ning terroriste) Nii et Putin võib käsihõõruda, asjad edenevad tema stsenaariumi järgi.
JUSS 9. märts 2016 12:14
Minul pole vahel harva reisides raske piiril oma passi või ID kaarti näidata. see 5-10 minutit lisa ajakulu on minu arvates väike kahju ning ajakulu, võrreldes kontrollimatu pagulatemassi poolt kaasa toodava kaose, terrorismiohu ning kuritegevusega. Turvalisus maksab kah midagi.

seda võis arvata 9. märts 2016 12:13
et see ühel päeval juhtub. Piirid jälle passikontrolliga jne. Selles ei ol midagi halba. Kas ei olnudki see natuke liiga vaba ja igasugu "kaader" liikus siia-sinna nii nagu ise heaks arvas. Ja siis otsi seda kaabakat nagu nõela heinakuhjast.
Pööriöölane 9. märts 2016 11:34
Ütlesin juba ammu, et selle Schengeniga on nagu püramiidskeemi investeerimisega. Kes õigel ajal tarad valmis saab ja piirid suleb, see on võitnud. Kes aga tukkuma ja olude paranemist ootama jääb, see saab veel võlad ja jamadki kaela.
Näed sa 9. märts 2016 11:33
Willkommen, hõikas maadam 9. märts 2016 11:18
Piiritu ligimesearmastus ja piirideta riik on varem või hiljem määratud hukule.
Täiesti loogikavabalt lastakse liivaneegritel, (kellede ainuke isikut tuvastav dokument, mis kaktusele kraabitud ja seegi Vahemere voogudesse heidetud) Eurosojuzi marssida, teadmata millega-kellega tegemist aga samas Euroopa põliselaniku kohta on nuhkijaid-piilureid, kontrollijaid ja kontrolli ülekontrollijaid karjakaupa.
Piirid kinni - õige! 9. märts 2016 11:02
Kui ikka oma riigist ja rahvast hoolitakse, siis on see ainuõige tegu. Kriisi ajal tulebki nö kriisimeetmed kasutusele võtta. Ja asi see piiriületuse korral passi näidata.
passist on vähe, 9. märts 2016 12:06
näiteks, Ameerikasse ei saa sa ilma aidsi kontrolli läbimata. Euroopasse võivad aga igasugu haigused kokku joosta.
alf 9. märts 2016 10:51
Millegipärast ei saada piiri kinni Saksamaal? Merkeli pagulaspoliitika on kuritegelik ja kahjulik tervele EL liikmesriikidele. Merkel on klammerdunud võimu külge. Kui tunnistab oma viga seoses migrantidega, siis tuleb tal lahkuda. Nii või teisiti on Merkel ennast ise auti mänginud koos
Junckeriga.
Järjekordsed pettused teel 9. märts 2016 10:41
Vähemalt 9 riiki on juba varem piirid sulgenud, see on ainus võimalus riiki kaitsta illegaalsete immigrantide kontrollimatu sisenemise eest. Keegi ei suuda neid pärast otsida ja välja saata, kuna enamus ei kvalifitseeru kuidagi pagulaseks. Uus probleem on Türgist ametlikult saabuma hakkavad "pagulased," sest Türgi on valedokumentidega immigrante EL vahendanud juba üle 10 aasta, need kõik tuleb üle kontrollida, kellega tegelikult tegu. Türgi võib vabalt, oma kontaktide tõttu ISIS-ega hakata saatma Euroopasse just väljaõpetatud islamisõdalasi. Äsja sõlmitud pagulaste leping on vägagi trooja hobune, ainult rumalatele eurooplastele jäetakse mulje, et tegu on seaduslike pagulastega ja kogu protsess on kontrollitud, sest pettuse "must kast" asub väljaspool EL kontrolli alt väljas. Türklased on ennast petistena juba piisavalt näidanud, kas laseme veel ennast petta, et neile edaspidigi tõestada, kui parandamatult rumalad on eurooplased?
Vägagi nõus 9. märts 2016 11:30
Pakun, et migratsiooni voog ainult kasvab. Terve Euroopa on varsti Türklasi jm maj.migrante täis. Saatkondades juba dokumentide vormistamine käib.
Mille eest siis makstakse see üüratu summa? 6 miljardit? Kui suur on Eesti osa? Millal järgmist summat küsitakse?
Üks ühele leping seisneb sisuliselt selles, et Türgi:
1) võtab nt 100 tuh illegaali (kes tulid ise nt Kreekasse) tagasi;
2) annab vastu 100 tuh väidetavat pagulast.
Türgi teeb kõik võimaliku, et EL ka edaspidi lühikese nööri otsas hoida. Väidetavalt on ta teinud ISISe toetajatele eraldi pagulaslaagri. Oi me hakkame sealt alles terroriste saama. Teevad elu Euroopas kibedaks ning Türgi tuleb järgmise pakkumisega välja.
põhja korea 9. märts 2016 10:40
aitaks piiri mineerimine
9. märts 2016 11:09
Sellise massi vastu ei aita ka miiniväljad, saadavad lapsed-naised miinidesse ja ongi tee puhas, need on hoopis teistsugused kui eurooplased. Sõjad võidetakse kavaluse ja kõikvõimalikke reegleid rikkudes, mis vaenlasele pähegi ei mahu.

Ok 9. märts 2016 10:38
Piirid kinni! Ja asi korras!
A 9. märts 2016 10:16
Eks see õige ole.
Kui paberid korras siis reisi palju tahad.