Eesti uudised

Kui sul raha pole, ei saagi ärajooksnud koera enam varjupaigast kätte!

Liis Vaksmann, Jekaterina Pavlova, 9. märts 2016 06:00

50 KOMMENTAARI

e
Ei vasta tõele!/ 10. märts 2016 11:39
Koer, ehk koduloom on EV seaduse mõistes ASI, ehk siis kodanikule kuuluv vallasasi nagu kasvõi taburet vms. Tundub küll ehk kentsakas, et loom on "asi", aga teisiti oleks juriidiliselt suht raske asja formuleerida.
Kodanikult tohib tema vallasasja ära võtta vaid siis, kui sellega on sooritatud kuritegu (nt joobes juhtimine kriminaalses joobes), või kohtuotsuse alusel.
Mingid varjupaigad EI oma mingisuguseid õigusi kodanike vallasasju kinni pidada.
Nad PEAVAD koheselt omaniku väljailmumisel temale kuuluva vallasasja tagastama!
Kui nad seda ei tee, on täidetud tegelikult kriminaalkuriteo koosseis.
Nad PEAVAD looma tagastama ja kui neid on koera omaniku suhtes rahalisi vms pretensioone ehk nõudeid, pöörduma hagiga tsiviilkohtusse.
Seega- ärge uskuge neid, kes ise mingeid seadusi välja mõtlevad ja neid deklareerivad kui kohustusi jms.
e
et siis-tähendab see seda,/ 10. märts 2016 11:07
et korjatakse koer tänavalt ja hiljem uinutatakse...
Kindlasti pole see summa väike,mida varjupaik nõuab.
Aastaid tagasi viis tuttav kutsikad varjupaika,maksis 100.-krooni,mitmepäeva toidu.
Paar päeva hiljem hakkas kutsude pärast muretsema ja saatis tuttava vaatama,mis kutsudest on saanud.Tuttav esines huvilisena,kes sooviks endale kutsikat.
Lahkelt pakuti-150.-kr.tükk!Kusjuures kutsikad olid samas väikeses kastis,pimedas ja tõenäoliselt ka söömata.Tuttav edastas info omanikule ja see läks,et võtta kutsikad tagasi,et jäägu see raha ja toit sinnapaika,EI antud tagasi???
m
mari/ 10. märts 2016 06:49
No selline asi ei kõlba kohe kuidagi.
e
Et siis,/ 9. märts 2016 23:44
Nagu tasuta teenus,
Et korjataksegi kellegi teise kuludega hulkuvad penid kokku ja
Koeraomanik ütleb tasuks AITÄHH ,
Kuni järgmise korrani!
Tasuta lõunaid pole olemas !!!
p
Pihkva Oblast/ 9. märts 2016 15:14
tavaline pihkva oblast koos oma kurjategijatega
a
Ammu/ 9. märts 2016 12:36
juba aastaid kirjutatakse artikleid kurjategijate kontingendist, kes varjupaiga nime all endale rahasid taskusse kühveldavad. Siin peavad ikka kõvad suhted kõrgemal pool olema, et korralikku kontrolli läbi ei viida ja seda juba aastaid! Või kõva pistis? Kahju, kui heategevust kurjalt ära kasutatakse oma tasku pungi ajamiseks. Vaesed hooldusalused!
j
9. märts 2016 12:07
ja summad mis sa pead maksma ei ole väikesed, ise kogetud teema ;)

a
AGA ,/ 9. märts 2016 10:20
Kui koeral juhtub tervisega midagi ?
Ei ravi ju koera jutuga- raha ei ole!
Loogiline ju ,et oma saamatuse-eksimuste eest tuleb maksta neile,
Kes su peni külapealt kokku korjas!
Hullem ju, kui oleks jäänud auto alla,
Või rünnanud kedagi!
l
lilleke1000/ 9. märts 2016 12:48
Kuna olen ise kokku puutunud Tallinna Loomade varjupaigaga siis tean, et see omanik Rõskova on televiisori ekraanil imeline inimene aga reaalselt on ta täielik loomavihkaja. Lihtsalt sattus õigel ajal-õiges kohas olema ja looma endale hõlp tulu allika. Kahju on loomadest kes seal peavad olema.
R
****/ 10. märts 2016 00:11
Rõškova kohta on antud politseisse üsna mitu kaebust.
k
Kes on Rõškova!?/ 10. märts 2016 11:42
Valgusta palun.
Lisaks EI ole olemas Tallinna Loomade varjupaika!
On Loomade Hoiupaik Tallinnas, mis on eraettevõte.
Kas oled seal ise kasvõi kordki käinud? Arvan, et mitte ja usud neid radikaalsete loomakaitsetibide väljamõeldisi, mis on soperdatud vaid selleks, et saada endale sissetulek.
Mine käi seal ära ja veendu, et sind on petetud.
l
Liina/ 9. märts 2016 10:15
Koledaid ja vanu koeri saab suhtelisel väikese summa ees. Aga kui juhtub olema tõukoer, mõni ilus ja noor koer, siis need on "juba broneeritud" - lähevad müügiks. Muidugi, kui koer on seal olnud mitu päeva ja söönud, siis on loomulik, et natuke söögiraha tuleb maksta. Aga kindlasti ei saa seal koer süüa selliste summade eest. Raviks ja söögiks annetatakse ju koguaeg neile raha. nii, et äri on seal siiski kõval tasemel. Vahepeal ostsid soomlased sealt koeri.
k
kole-liina/ 9. märts 2016 13:55
Nii nagu ei ole olemas koledaid inimesi, ei ole ka koledaid koeri. Jäta see endale meelde, siis teinekord rumalusi suust välja ei aja.
k
kole-liinale lisaksin veel,/ 10. märts 2016 11:12
et pole ka lolle koeri,on lollid omanikud.Muidugi antud juhtumi puhul on hooliv omanik,kes lihtsalt ei näinud vallatu kutsika tempe ette.
m
mari/ 9. märts 2016 09:45
ka igas Valga lehes on vähemalt 3 kassi pilt, et justkui leitud tänavalt. Kassid leiavad kodu mitmete kilomeetrite kauguselt, milleks neid püüda - kas ka raha väljapressimiseks?
o
Ootan/ 9. märts 2016 11:54
millal hakatakse inimesi tänavalt leidma, kohe puuri ja kätte saab suure rahasumma eest :)?
k
9. märts 2016 12:33
Kohe kui inimeste ost-müük lubatakse ja see aeg ei ole enam kaugel!
r
Rahu!/ 10. märts 2016 11:46
Lapsi juba müüakse, meie lähiriikides- Skandinaavias nt.
Lastekodud on eraettevõtted, mis saavad riigilt väga suurt "pearaha". Need töötavad koos "lastekaitsjatega", kes leiavad kõikvõimalikke põhjusi täiesti toredatest kodudest.
Pärast jagavad need pearahad omavahel- sest äri ju ei anna häbeneda.
See "lapsed homode kätte" hõiskamised on samuti sama puu vili.
Raha ju tuleb kui raba,
K
:)/ 9. märts 2016 09:02
Kuda sa üldse koera pead kui raha pole?
k
koera/ 9. märts 2016 11:55
on lihtne pidada, kuna sööb kõike, kassiga juba raskem, pirtsutab toiduga, kõike ei söö.
r
raivo/ 9. märts 2016 08:50
looma ei ole neil õigust kinni hoida,võite politseiga ta ära tuua,muidugi kui politsei viitsib ennast liigutada.
t
tagurpidi-Antsla/ 9. märts 2016 08:48
Varjupaigast pakutakse tasuta, võtke! Aga o m a koera raha eest?
e
edaspidi/ 9. märts 2016 09:57
Varjupaigast ei saa loomi tasuta! On loovutustasu. Ma tõesti ei tea, mis summa see hetkel on kuid aastal 2007 kui omale varjupaigast koera võtsime, oli summa 600 krooni.
Iseenesest on mõistetav, et loomi tasuta ei loovutata, sest kes teab mis eesmärgil ta kellegi kätte läheb. Näiteks juhus loomapiinajast noormehega.
m
MTÜ kassiabi/ 9. märts 2016 10:22
Nojah, taustauuringut tahavad teha.Ma käskisin ka kassi tuua teatud kohta,et kui suur loomauputus, siis jooksevad jalad villi, et neid inimestele jagada ,aga öeldi--tulete kohale,tahame teid näha! Raha siiski ei küsitud, küll aga öeldi, et "ära ei ütle küll kunagi,kui anda t a h a t e "
k
kuule/ 9. märts 2016 15:03
mees läks oma isikliku koera järgi.
m
Murakas / 9. märts 2016 20:58
2014.aasta detsembris võtsin varjupaigast ühe kutsa, maksta tuli 100 eurot- koer oli steriliseeritud, vaktsineeritud, kiibitud, kaasa anti uus kaelarihm ja paar mänguasja, muidugi looma tunnistus või vet-pass. Kui loomakliinikute hindu vaatasin, siis emase koera steriliseerimise hind oli 150 ringis, vaktsineerimine ei ole ka tasuta tegevus. Miks peaks varjupaigast koera tasuta andma? Kui omanik saabki koera või kutsika tasuta, siis see raha erinevate tegevuste eest tuleks endal ikka välja anda.
Antud loost lugesin välja, et ega koera omanik ei olevat ka just viisakalt käitunud.
Kuna olen selles varjupaigas enne oma koera võtmist sealsete asukatega jalutamas käinud, siis ei arva sellest kohast nii halvasti. Sinna on sattunud väga halvas seisus ja halvasti koheldus koeri, keda selles varjupaigas ravitud, uuesti elule aidatud ja uude koju saadetud.
Kes soovib kõike tasuta saada ja unistab sotsialismist, võib selle elu-oluga tutvust teha Rootsis, kus toimuvate arengute ja ilmingute järgi on sotsialism peaagu kohal ja kommunism terendamas silmapiiril.
r
raivo/ 9. märts 2016 08:47
minu arust tallinna loomade varjupaigas toimubki räme äri.paljud on selle peale reageerinud aga ju siis oma jope on seal direktoriks.nii et mõttetu koht,kuhu annetada ja kellega koostööd teha.
s
Selgesee/ 9. märts 2016 08:40
Kuuldused selle konkreetse loomade varjupaiga ebainimlikkusest pole siis alusetud? Iga vähegi inimlik oleks mehe lubanud oma looma juurde ja alles siis ajanud rahaasju. Ja selle raha oleks võinud ka keegi teine mehe eest tasuda, kui tal seda summat kaasa polnud. Seda enam et tegu oli kutsikaga ja selline võib väga lihtsalt plehku panna. Kui isegi loomade varjupaigas selline toimub ja juba aastaid on see äri, siis mis edasi? Kui varjupaik nii jätkab, siis on neil hoopis kasulikum kutsikaid röövida, et siis omanikelt raha välja pressida.

L
!?/ 9. märts 2016 08:33
Loomade varjupaik on juba ammu muutunud eraäriks.
k
Kuule!/ 10. märts 2016 11:59
Need ju on kogu aeg eraettevõtted olnud! Kus sa elad, et arvad neid mingi abstraktse "riigi" või linna omandi olevat?
p
postimees/ 9. märts 2016 08:15
Ka ERR kinnitab meil eestis on kapitalism.
k
küsiks/ 9. märts 2016 08:08
kui koera omanikul ei ole välja anda 26 eurot, et koera kätte saada, siis kuidas ta suudab seda koera ülal pidada, noore koera üleskasvatamine pole odav
k
küsiksile/ 9. märts 2016 08:26
Ei jätku jah raha muudeks kulutusteks.Kõik ei saa ju suurt raha,nagu sina vist saad.On inimesi,kellel iga sent arvel.Ja selle 26 eurot kulutaks see mees parema meelega koera toidule ja kasvatusele ,kui loomade varjupaigale oma koera kätte saamiseks.Sina vaatad ainult oma rahakoti järgi,kuid pea ikka meeles,et meie riigis elab ka väikese sissetulekuga inimesi.
v
vastuseks/ 9. märts 2016 08:53
olen suur koerasõber aga kuna olen pensionär, siis just selle pärast ei saagi koera endale lubada
0
08:53/ 9. märts 2016 10:23
Küll sa saaks,kui väga tahaks. Koer ei pea sööma kallist poetoitu.
t
to vastuseks/ 9. märts 2016 11:55
Mu ema on pensionär, aga ikkagi on tal nii koer kui kass. Mõlemad veel oma pisikesest pensist ära steriliseeritud. Ning süüa saavad korralikult.
Asi on lihtsalt tahtmises.
t
to vastuseks/ 9. märts 2016 11:55
Mu ema on pensionär, aga ikkagi on tal nii koer kui kass. Mõlemad veel oma pisikesest pensist ära steriliseeritud. Ning süüa saavad korralikult.
Asi on lihtsalt tahtmises.
p
9. märts 2016 12:52
Pensionäril on küll väike, aga stabiilne rahavoog, mida töötaval inimesel ei ole, Kunagi ei tea, kas saad väikesegi palgaraha käte. Palgatöölisena ma ei julgeks ühegi looma võttagi, töökohad kaovad praegu väga kiiresti ja hätta võib jääda kes iganes.
n
nii see on / 9. märts 2016 08:03
tänapäeval ei sitale ka ...kõik see maksab.
u
Udo./ 9. märts 2016 08:01
Mis sigadus see veel on? Ei saa oma looma kätte! Nagu mingi väljapressimistega tegelev jõuk.
m
mm/ 9. märts 2016 07:59
Mul raha selleks pole,et sellised prillid osta selle uduse kirja lugemiseks.Aga huvitav kui tahan varjupaigast koera kas pean selle sealt ostma?
t
tagurpidi-Antsla/ 9. märts 2016 08:50
Ei pea. Mine aita meest, mine võta tema koer ja siis anna talle tagasi!
t
töll/ 9. märts 2016 07:53
Ehtne sovieti mentaliteet, kus kõik on anatolidele besplatna ja soovi korral ka nasha. Kes sinuarust siis peab kinni maksma koera püüdmisega seonduvad kulud? Kui korralikku rihma omale osta ei jaksa, siis otsi omale mõni muu hobi.
j
9. märts 2016 07:48
Järjekordne näide "lääneliku ühiskonna" õitsengust.Soov inimestelt võimalikult palju raha välja pigistada ja igasuguse inimlikkuse kadumine on ilmselt üks "euroopalikest väärtustest"
c
Cipollino/ 9. märts 2016 11:49
Huvitav, et siis inimestel on OK kasutada varjupaiga teenuseid tasuta, aga kes peaks maksma bensiini ja auto eest, millega välja sõidetakse, inimeste töötasusid, kytte-, elektri- ja muid halduskulusid, loomade toidu, ravimite, operatsioonide eest? Ja siis tymitatakse varjupaika veel loomade elamistingimuste tõttu või seetõttu, et nad kõiki loomi lõpmatuseni ei hoia. Sa ise ei taha tasuta tööd teha või veel peale maksta? Kas pole tore: tahan naiteks puhkama sõita, lasen looma lahti, kutsun varjupaiga auto jarele ja siis nadala parast tagasi tulles nõuan looma tasuta tagasi. Et ma vaene pensionar ja loom jooksis ara. Mõistust peaks ka natuke peas olema.
i
9. märts 2016 12:46
Inimesed maksavad makse omavalitsusele ja varjupaigad saavad raha sealt, et loomi püüda ja hoida kuni omanik järele tuleb või läheb uuele omanikule.
Muidugi oleks kena, kui omanik ise hooitseks, et koer jooksu ei pääse, aga vahel ikkagi juhtub asju isegi väga hoolikatel omanikel. Äkki peaks annetuste raha suunama hoopis loomakaitsjatele, kelle poole saaks pöörduda ka siis, kui ei ole raha looma kiiresti välja osta? Raviks nad ju koguvad raha. Tagasi maksta saaks võlgu ka väikeste osadena. Kindlustustest ei ole kasu, kõiki loomi ei kndlustatagi.
c
Cipollino / 9. märts 2016 14:19
Inimesed maksavad makse ka riigile ja igasugu pensionarid, sealhulgas invaliidsuspensionarid, saavad selle eest pensioni. Sinu loogika alusel ei tohiks neil seetottu rahapuudust olla. Omavalistsused maksavad looma hoidmise eest 2 nadalat, samas on seal koeri, kes seal olnud 3 aastat.
o
Oled eksiteel/ 10. märts 2016 13:45
Omavalitsused maksavad vaid nende loomade eest, kelle omanikke ei õnnestu tuvastada. Omanikud vastutavad oma loomaga seotud kolmandatele isikutele tehtud varalise kahju või kulutuste osas 100%.
Samas ei võimalda seadus temale looma mittetagastamist tema esimesel nõudmisel, nagu eelpool mainitud, saavad varjukad ja hoiukad omanikult raha kätte tsiviilvaidluse korras läbi kohtu, kui see keeldub tasumast.
Loom tuleb tagastada koheselt!

m
mõistatus/ 9. märts 2016 07:35
Kas on ka meie eduriigis sellist inimest olemas ,kellel piisavalt raha pole? Vastan kohe , et EI!
Meie keskmine palk tõuseb mühinal ja rahvas laulab ja tantsid just kui 90 date alul.