Tartu südalinnas otse kaubahalli ees peksti väikese lapse silme ees vaeseomaks pereisa, kes purjus nolke korrale kutsuma läks. Kommentaarides kutsutakse seaduskuulekaid kodanikke omakohtule, süüdistatakse korrakaitseorganeid tegevusetuses ning tõdetakse, et Emajõe Chicago on koht, kus võib väga lihtsalt peksa saada.

Õli valas tulle politsei kinnitus, et ülikoolilinn on turvaline, vägivallateod avalikus kohas väga erandlikud ning agressiivse käitumise peamine põhjus on üldjuhul alkoholi liigtarvitamine.

Samas teavad haugi mäluta inimesed, et vaid paar kuud tagasi peksti Toomemäe nõlval kakluses surnuks 45aastane mees, alla kolme aasta tagasi peksti surnuks 30aastane mees, kelle surnukeha leiti kaubahallist vaid sadakonna meetri kauguselt. Õigluse huvides olgu öeldud, et päris niisama hukkunud mehed mööda linna ka ei jalutanud ning surmaga lõppenud kaklused said alguse eelneva tüli pinnalt.

Ikka ja jälle küsitakse, mis teil seal Tartus toimub. Toimub see, et õnnetute kokkulangevuste tõttu on suures linnas juhtunud mitu kurva lõpuga kaklust, mille algpõhjuseks on tõepoolest alkohol. Liialduseta saab öelda, et tuhanded on pealt näinud oma isa või ema suhtes toime pandud vägivalda. Ei ole purjus vaegmõtlejaid kunagi takistanud ka avalik koht.

Mõistagi on taolised kurvad juhtumid järelemõtlemise koht, kuid isegi omakohtule üles kutsunud mees tõdeb, et kõigest hoolimata on Tartu üks turvalisemaid Eesti linnu.

Jaga artiklit

6 kommentaari

R
reform  /   18:53, 9. märts 2016
Kindlalt edasi!
A
A  /   17:19, 9. märts 2016
Odinlasi on hädasti meie tänavatele vaja - politsei ei taha ja ei saa hakkama !

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis