Maailm

VIDEO | Kas laseksid kodutul oma telefoni kasutada? (11)

Toimetas Gerly Mägi, 8. märts 2016 17:35
Foto: Mihkel Maripuu
Londoni lähistel Readingus otsustas kirikuõpetaja teha sotsiaalse eksperimendi. Mees küsis tänaval möödakõndijatelt helistamiseks telefoni, olles ise ühel juhul riides kui vaimulik ning teisel juhul kui kodutu, kirjutab Daily Mail.

Kirikuõpetaja Sam King otsustas proovile panna inimeste headuse, küsides tänaval juhuslikelt möödakõndijatelt telefoni sõbrale helistamiseks.

Mees lähenes inimestele jutuga, et on juba mõnda aega oma sõpra oodanud ning palub võimalust telefoni laenata.

 

Katsest selgus, et esitledes end pastorina, on abi saamise tõenäosus tunduvalt suurem. Inimesed soovisid hädas kirikuõpetajat meelsasti aidata ning ulatasid mehele telefoni pikemalt mõtlemata.

Mõni tund hiljem proovis mees teha sama, kuid siis juba kodutuks maskeerituna.

Inimesed kiirendasid meest märgates sammu, ignoreerisid või lihtsalt ütlesid, et ei soovi temaga rääkida. Üllatav hulk möödujatest teatas, et neil ei olegi mobiiltelefoni.

Vähesed peatusid, et mehe mure ära kuulata ning vaid üksikud olid nõus oma telefoni laenama. Üks lahketest abistajatest selgitas hiljem, et igaüks väärib võimalust. Teine telefoni laenanud mööduja keeldus mehelt raha võtmast ning ütles: „Vahet pole, mismoodi keegi välja näeb, see ei ole oluline!“

Ühe hiljutise uurimuse järgi ei ole suurem osa brittidest võõraste suhtes abivalmid, näiteks on vaid 35% inimestest nõus laenama oma telefoni võõrale, isegi kui küsijaks on õnnetu vanaproua.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee