Eesti uudised

President Ilves: andkem sõnale "regionaalareng" selle tegelik sisu (11)

Õhtuleht.ee, 8. märts 2016 16:32
President Toomas Hendrik Ilves (vasakul) kutsus 8. märtsil Tallinnasse Kadrioru lossi kokku kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaua.Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei
President Toomas Hendrik Ilves, kes kutsus täna Tallinnasse Kadrioru lossi kokku kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaua, julgustas osalisi hoogsamale ja põhjalikumale reformide elluviimisele. Presidendi hinnangul on omavalitsusreformi tärminiks kohalike omavalitsuste valimised järgmise aasta sügisel.

"Tugevad omavalitsused, mis tekivad väikeste valdade ja linnade ühinemisel, tähendavad paremat ja professionaalsemat omavalitsuste tuge kohaliku elu korraldamisel ja teenuste pakkumisel või vahendamisel,“ ütles president Ilves.

President Ilvese sõnul tuleb reformi arutamisel näha enda ees selget ajatelge, mida vajab otsustamisest parlament ja samuti omavalitsused ühinemiste ettevalmistamisel. Möödapääsmatuks tärminiks on tema hinnangul kohalike omavalitsuste valimised sügisel 2017, mil seniste valdade ja linnade ühinemine tugevateks omavalitsusteks peaks saama lõpliku vormi.

"Presidendi kohaliku omavalitsuse ümarlaual on minu ajal haldusreformist käinud rääkimas ministrid Vallo Reimaa, Siim-Valmar Kiisler ja Arto Aas, loodetavasti uus president saab keskenduda omavalitsuste puhul järgmistele teemadele,“ ütles riigipea.

Vabariigi Presidendi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaud koosneb maakondlike omavalitsusliitude ja nende katusorganisatsioonide esindajatest. Ümarlaua ülesandeks on kujundada riigipeale soovitusi regionaalarengut puudutavates küsimustes.

Samal teemal

16.02.2016
Pidev nätsutamine ... kas president Ilves teeb oma tervisele karuteene?