Eesti uudised

Nordic Aviation ristitakse ümber Nordicaks (22)

Õhtuleht.ee, 8. märts 2016 16:02
Erik Sakkov, Nordic Aviation Groupi juhatuse liigeFoto: Stanislav Moshkov
Nordic Aviation Groupi juhatuse liige Erik Sakkov avalikustas täna, et lennufirma Nordic Aviation saab uue nime - Nordica.

"Me väga lootsime, et selliselt me oma uuest nimest rääkima ei pea, sest soovisime kõik detailid korralikult ette valmistada ja ise õigel ajal ning õiges kohas oma uut nägu esitleda. Pisikeses Eestis on aga raske midagi pikalt enda teada hoida. Seetõttu kinnitame parem ise - meie rahvusliku lennufirma, mida teatakse kui Nordic Aviation Group, uueks nimeks saab Nordica," teatas Sakkov.

Samal teemal

"Eesti on ennast alati pigem Põhjamaade hulka liigitanud. Meie riigijuhtide kindel soov on olnud seda ka rahvusliku lennufirma nime juures rõhutada. Lisaks on lühem ja tabavam Nordica loogiliseks jätkuks ettevõtte senisele pikale ärinimele Nordic Aviation Group, mis on jõudnud nelja kuuga avalikkuses juba omajagu kinnistuda. Ühtlasi oli oluline uue nime piisav neutraalsus ja sobivus ettevõtte tuleviku ärivõimalusi silmas pidades. Hindasime seejuures ka kooskõla ja sobivust meie partneri Adria Airways nimega, et inimestel oleks seda vajadusel lihtne koos öelda – näiteks Adria Nordica," selgitas Sakkov nimevalikut. "Palju sai kaalutud eestikeelseid nimevalikuid, kuid peale jäi nende inimeste arvamus, kes leidsid, et lennufirma nimi peab olema võimalikult rahvusvahelise kõlaga ning võõrail mail lihtsalt hääldatav. Lisaks pakuti rohkelt nimevariante, mis sisaldasid ühel või teisel kujul sõna "Estonia“, aga meie strateegiline eesmärk on igati eristuda Estonian Airi nimekujust."

Sakkov jätkas: "Oleme kursis, et Nordica nimelisi on maailmas teisigi ning see sõnakuju on ühel või teisel moel varasemaltki kasutatud. Ühtlasi on Nordica paljudes keeltes geograafilise tähendusega sõna. Seetõttu pöörame erilist tähelepanu sellele, et meie Nordica kaubamärk saaks eristuma oma originaalse ja moodsa kujunduse poolest."

"Ka uue brändi puhul lähtume endiselt põhimõttest ja soovist olla sisult eestipärane ja rahvuslik – selline, mida Eesti inimesed armastaksid ning mis välismaalastes tekitaks häid emotsioone. Soovime, et meie lennukid oleksid kui lendavad Eesti saatkonnad," valgustas Sakkov firma kontseptsiooni.

Kõik 456 inimest, kes saatsid Nordic Aviation Groupile oma nimepakkumised, saavad tänuks supersoodsa lennupileti ja isikliku tänukirja, mis jõuavad peatselt kõigini e-maili teel. "Nordica peale kahjuks keegi nimekonkursil osalenutest ei tulnud, see au jääb meie oma meeskonnale," lisas Sakkov.

Eelnevalt Nordic Aviation Groupi uue nime valimise teatele kirjutas Eesti Ekspress, et uus nimi ja logo on plaanitud avaldada märtsi lõpus, kuid Patendiameti avaliku andmebaasi kohaselt on AS Nordic Aviation Group juba veebruari algul andnud Patendiameti sisse neli taotlust registreerimaks kaubamärke „NORDICA“, “ AIR NORDICA“, „NORDICA AIR“ ja „FLY NORDICA“. Erik Sakkov ütles jaanuaris TV3 uudistele, et eesmärgiks on leida ettevõttele eestipärasem nimi.

ERRi uudistportaal kirjutas, et enamik Eesti Euroopa Parlamendi saadikutest eelistab võimaluse korral lennata Nordic Aviationi asemel mõne muu lennukompaniiga, sest suhe kõrge hinna ja madala kvaliteedi vahel on röögatu. Samuti peavad eurosaadikud Nordic Aviationi käitumist Estonian Airi pilootidega ebaausaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee