Foto: PantherMedia / Scanpix
Delfi 8. märts 2016 15:20
Läti kriminaalpolitsei töötajad pidasid rahvusvahelise operatsiooni käigus koostöös Eesti ja Europoli kolleegidega kinni kaks relvastatud isikut, keda kahtlustatakse juveelipoodide röövimises Prahas, Varssavis ja Tallinnas.

Tšehhi politsei palus Läti kolleegidelt abi Prahas juveelipoodi röövinud isikute tuvastamisel, sest olid andmed selle kohta, et kurjategijad võivad ringi liikuda Läti numbritega autoga, vahendas Läti Delfi.

Röövlite isikute kindlakstegemisel selgus, et need on Daugavpilsi ja Liepāja elanikud, kes on varem süüdi mõistetud eriti raskete kuritegude eest ning vabanesid vanglast 2015. aasta alguses.

Kahtlusaluste telefonikõnede ja liikumise analüüsi käigus tekkis Läti politseil kahtlus, et need isikud võivad olla osalenud ka teistes kuritegudes: relvastatud röövis ja röövikatses Varssavis ning juveelipoe relvastatud röövis Tallinnas.

22. veebruaril toimusid üheaegselt Daugavpilsis ja Liepājas vahistamised ja läbiotsimised: kinni võeti 1985. ja 1980. aastal sündinud kahtlusalused, kelle juurest leiti relvad, röövide käigus kasutatud riided, osa röövitud juveelitoodetest ja palju muud.

Refereeritud artikkel tervikuna on lugeda Delfis.