Pentagoni teatel ründasid USA sõjajõud Somaalias terrorirühmitus al-Shabaabi treeninglaagrit ja tapsid vähemalt 150 selle võitlejat.

Möödunud nädalavahetusel ründas USA al-Shabaabi treeninglaagrit, mis asub Somaalia pealinnast Mogadishust ligikaudu 200 kilomeetrit põhjas, droonide ja mehitatud õhujõududega. Pentagoni esindaja kapten Jeff Davis ütles, et USA luure oli tuvastanud, et al-Shabaab valmistub ulatuslikuks rünnakuks Ameerika ja Somaalia vägede vastu, vahendas NPR korrespondent. Somaalias töötab praegu mitukümmend USA nõuandjat, kes teevad koostööd riigi valitsuse ja piirkondlike vägedega.

Al-Qaidaga seotud olev terrorirühmitis Al-Shabaab tõrjuti Mogadishust välja neli aastat tagasi Aafrika Liidu rahuvalvajate poolt, kuid see kujutab endast senini ohtu. Eelmisel kuul sai surma kümneid Keenia sõjaväelasi, kui al-Shabaab ründas Aafrika Liidu sõjaväebaasi Somaalia edelaosas.

Jaga artiklit

5 kommentaari

O
oma  /   14:25, 8. märts 2016
Kui oleks see olnud aga Putini rünnak ,oleks peakiri olnud hoopis "VENEMAA TAPPIS SOMAALIAS ÕHURÜNNAKUGA 150 RAHUMEELSET ELANIKKU ,NENDE SEAS 50 ABITUT LAST"
I
ikka rohkem vaja   /   14:13, 8. märts 2016
hävitada vabadus võitlejaid ,ikka sadade tuhandetega,kellele seda vabadust ja demokraatiat vaja on.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis