Eesti uudised

Ei mingit hellitamist ehk Politsei puhumisreid kahtlusaluse pilgu läbi

Teet Teder, 8. märts 2016 06:00

86 KOMMENTAARI

o
Olev/ 8. märts 2016 23:50
Mõtlen,et mis küll juhtuks ,kui aasta otsa näiteks ei tabata ühtegi joobes juhti-riik jääb rahast ilma :) Ja kas patrullil on paha tuju,kui kogemata mõne joodiku kätte saavad :)
k
Kellamats/ 8. märts 2016 22:24
Üle 90% avariidest põhjustavad järelikult kained juhid. Kainelt sõitmine on väga ohtlik- 10 korda ohtlikum kui joobes.
s
samas / 8. märts 2016 23:43
kaineid juhte on samal ajal mitmeid suurusjärke rohkem liikluses...
s
Siiber/ 8. märts 2016 18:22
Mina elan väikses kohas ja sealt saab välja ainult kaht teed mööda ja seda ka hommikul.:) Kord oli jälle suur puhumisreid ja minu naisel,kes pole elus tarbinud alkoholi tuvastati joove. Ja päris korralik joove kusjuures.!!! Loomulikult keeldus mu abikaasa autost välja minema ja nöudis uut aparaati,toodi aga taatlemata ja see ei näidanud midagi. Veeti siis poolvägisi ikka politsei autosse kus selgus töde,et täiesti kaine.!!!! Aga.... Need kes seda aktsiooni pealt nägid olid enamjaolt meie kyla inimesed ja mu laste koolivendade-ödede vanemad....Mis te arvate,milline oli reaktsioon.!!??? Sellele haiglasele nöiajahile tuleks natuke piiri hakata panema ja oma töövahenditesse rohkem investeerima ja yldse tegelema ka millegi muuga kui ainult trahvimisega ja pöösas istumisega,tänavatel toimub viimasel ajal palju imelikku ja omapärast,näit:avaliku korra rikkumisi,jne.....
a
Ah-soo/ 8. märts 2016 19:55
Et siis las roolijoodikud sõidavad edasi. Loodan väga, et sa järgmise postituse teed haiglast, kui purjus juht on su alla ajanud. Olen kindel. et selle kommi sisuks oleks siis politsei kirumine, et nad tööd ei tee ja roolijoodikuid ei püüa. Sinusugustele tulebki mõistus ainult sealtkaudu pähe.
n
NÕUS, KÜLAMEES!/ 8. märts 2016 22:55
Ja vägistajad vägistavad ka edasi! Teen ettepaneku alustada massilist kastreerimist, sina kui tulihingeline korra ja muu ilusa eest võitleja oled arvatavasti esimene, kes oma munad pakule paneb?
Kuulekas ja tubli ju oled selline.
j
Jah/ 9. märts 2016 19:56
Ka sulle kuluks ära, et üks purjus mats sulle otsa sõidaks (ei taha, et sinu lapsele), et aru saaksid, millist möla sa ajad.
s
siibrile/ 9. märts 2016 14:02
1. Mis koht see küll Eestis olla võiks, kust ainult hommikuti ja kahte teed pidi välja saab?
2. Õpi grammatika (selgituseks: eesti keel, mitte põtrade ega svenssoite koristajana saadud arvuti oma) selgeks enne, kui tuled avalikult kommima!
s
Siiber/ 9. märts 2016 20:00
No mis te nüüd siis kohe asja nii hinge võtsite!? Ma ei tulnud siia oma teadmisi grammatikast esitlema,vaid lihtsalt arvamust avaldama,et võiks seda hullust vähe piirata sest tänavatel tapetakse ja pekstakse. Ei mõistagi,mis siin nii hinge läks aga...Kui ei ei suutnud tekstist või jutu mõttest paari võõrkeelse tähe pärast aru saada,siis tuleks ennast arstil lasta kontrollida või otsida välja koolitunnistused. Või vaevab teid haiglane kadedus Soome-Rootsi koristjate suhtes kellede palganumber veab viimasegi arunatukese ja eneseväärikuse!? Kuulekus ning lojaalsus kõrgemale võimukandjale on tore asi aga seda juhul kui see kaitseb võrdväärselt kõigi huve ja igas olukorras võrdselt. Ah ma ei viitsi,lähen pühin põrandaid edasi,tuju on hea ja maksud õigesse kohta läinud,kõht täis,lapsed söönud,maja makstud,jne,jne. Leia endale parem elu,enne kui avalikult alpima tuled. :) :)
l
Lobjakas,sina ve....?/ 9. märts 2016 20:56
2. Õpi grammatika....Tõsine keeletark siin lonti põristamas!! KUST ainult hommikuti ja kahte teed pidi.....:) :)
v
vilosoohv/ 8. märts 2016 18:18
jooge korralikku viina-öösel kell kasks löpetasime kolmveerandliitrise kahepeale,,ja hommikul kell yheksa ei yhtegi promilli
s
soohvi/ 8. märts 2016 21:57
Vilosoohv, sa pole vist praegusekski kaineks saanud kui kell kase otsas kasks on.
v
vilosoohv/ 8. märts 2016 18:09
kui iga kymnes liiklusönnetus oli purjus juhtide syyl,siis yheksa korda rohkem tegid neid kained juhid,siit järeldus..köik joomase peaga söitma ja liiklusönnetused vähenevad yheksa korda
a
ARVUDEST/ 8. märts 2016 15:48
Mis number see 0,11 oli? Eestis on lubtud kuni 02 promilli. Sellest suuremat näitu kuni poole promillini käsitletakse jääknähuna, ja alles sealt suurema kontsentratsiooni korral karistatakse joobes juhtimise eest. Milles oli üldse asi?
l
loe läbi./ 8. märts 2016 16:26
Kui suurt alkoholisisaldust loetakse lubatuks?
Alkoholisisaldus ühes liitris juhi väljahingatavas õhus ei või olla 0,1 milligrammi ...
k
Kooli tagasi./ 8. märts 2016 19:59
Kui sul peaks mingigi juhiluba olema, oled selle lammaste eest ostnud. Eestis on nulltolerants, mis tähendab seda, et alkomeeter peab näitama nulli kui näitab midagi muud, tähendab see joovet või jääknähtusi, roolis ei tohi olla kummagagi.
t
Teeline/ 8. märts 2016 23:08
Ma olen igasuguste joodikute vastu, aga seadust võiks ikka tunda:
§ 224. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine lubatud alkoholi piirmäära ületades
(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest isiku poolt, kelle ühes grammis veres on alkoholisisaldus 0,20–0,49 milligrammi või kelle ühes liitris väljahingatavas õhus on alkoholisisaldus 0,10–0,24 milligramm
p
peaks / 9. märts 2016 12:51
vastupidi olema, veres ikka näitab rohkem, kui mingis õhus, kuna veri on konkreetse inimese oma, õhus aga on ka politseiniku hingeõhku :). Äkki hoopis politseinikul nii kange joove, et mõjutab seda õhku :)?
s
sl/ 8. märts 2016 13:29
Esmaspäevahommikune kampaania on jama - kimbutatakse korralikke tööle ruttavaid pereisasid kelle viimane õlu jäi natukene hiljapeale. Huvitav palju neid purjus juhtide põhjustatud õnnetusi oli esmapäeva hommikul kell 8. Ja palju neist 10 % olid ise süüdi õnnetuse tekitamises?
v
võmmipulst/ 8. märts 2016 12:09
oli siis kunagi selline juhtum, et ka peatati ja kästi puhuda, sai siis küsitud härra politsilt ka tema töötõendit enne puhumist, mille peale vastati, et kas sellest ei piisa et tal politsiriietus ja operatiivvärvides vilkuritega auto?
ü
Üks/ 8. märts 2016 12:27
sõber ütles veel, et pooled politseiautod on tema trahvirahade eest ostetud. Politseile oli selline lisateadmine väga vastukarva!
j
Ja/ 8. märts 2016 23:47
kui paljud selle sõpsi sõpradest on elus-terved tänu politsei poolsele keberniidile???

i
inimesed ei näe fakte/ 8. märts 2016 11:43
Faktid lausa KARJUVAD statistikast vastu, aga ikka jauratakse üht ja sama.
Sel aastal on peaaegu iga kümnenda liiklusõnnetuse põhjustaja olnud joobes. IGA KÜMNENDA- see tähendab, et 90% liiklusõnnetustest põhjustvad kained inimesed! Tabatud "roolijoodikute" arv näitab aga seda, et kergete jääknähtude või väikeses joobes inimesed osalevad meie liikluses kogu aeg, kuid ei põhjusta mingit kahju.
Isegi kui tohtute reidide ja trahvimistega saadaks lõhnadega juhtide arv nulli, siis vähendaks see üldist õnnetuste hulka vaid 10%. Puhumisreidid on kasutu asendustegevus -seda näitavad need numbrid.
.
.../ 8. märts 2016 19:02
...samas, kui reide ei oleks, siis karistamatuse tunne on suurem ja joodikuid liikluses rohkem. need reidid vähemalt natukenegi ohjavad seda kaost.
t
Tegelikkus/ 8. märts 2016 11:40
Selliste operatsioonide käigus lauskontrollimine pole tegelikult seaduslik. Iga kontrollitava puhul peks politsei vastavalt seadusele vormistama alkoholijoome tuvastamise protokolli, milles on nad kohustatud ära märkima kontrollimise põhjuse, milleks saab olla vaid kontrollitava ebaadekvaatne käitumine või joobele viitavad kliinilised tunnused. Kui seda ei ole tehtud, siis ei tohi kodanikku kontrollile allutada.
Sellest aga vaikitakse.
Pmt on asi nii, et olid ajad, mil kohalikud konstaablid kahekesi koos paarilisega läksid sinna, kus joobes juhid tegelikult liiklevad ja samal ajall selle nalja "kõik puhuvad" toimumise ajal kahekesi lihtsalt nalja pärast rohkem joodikuid rooli tagant välja võtsid, kui seda mitukümmend tegelast uhkes kadalipus.
Kodanikuõigusi rikutakse meil tegelikult igal sammul.
Nüüd pole mõtet hakata siin kiunuma, et ma olen ise joodik ja õigustan kedagi vms- ma olen täiskarske juba mitukümmend aastat. Küsimus on kodanike allutamises sellele, milles nad ei pea osalema.
m
mats maalt/ 8. märts 2016 12:33
Keegi ei keela sul ju järgmise reidi ajal oma kodnikuõigusi nõudmast.Täiesti kindel,et kõik vajalikud protokollid sulle ka vormistatakse.Mina isiklikult eelistan mitte enda ja pollarite aega raisata.Puhun ära ja sõidan edasi.4
a
8. märts 2016 13:22
Aga osa kodanikke ongi loodud tähenärijateks, ajavad vaid oma õigusi, juuksekarv pooleks, taga. hoidku jumal selliste eest.
õ
Õige!/ 8. märts 2016 13:34
Laseme endilt ära võtta kõik meie õigused ja jätame alles õiguse orjata ja maksta!
Tublilt arvatud, selliste peale hakkavad valitsejad rõõmust kilkama ja mõni võib õnnest püksigi teha.
n
no nüüd/ 8. märts 2016 14:29
teevad politseinikud su kindlaks ja kui tuju paha, tulevad sind peedistama jne. Sest teavad, sulle pole õigusi vaja :).
m
8. märts 2016 17:30
Mine kukele, mis sa lahmid. Mida sul maksta vaja kui , antud juhul, kaine oled. Lollilt arvatud.
j
JUHAN/ 8. märts 2016 11:29
Näib, et need kasutatavad alkomeetrid pole mitte just alati korralikult taadeldud. Mäletan ise ühte nii 6-7 aasta eest üleüldist puhumist. Puhun ja aparaat näitab äkki kollast tuld (tol ajal olid veel värvituledega alkomeetrid, mis numbreid ei näidanud). Teen lolli näo ja küsisin, et mida see näitab? Politseinik, seletab mulle heatahtlikult. Et Teil, härra on küll väikesed jääknähud, kuid siiski veel normi piirides, nii et võite edasi sõita!
Tore on! Ainult et see oli juhuslikult just se periood, kus ma pidasin absoluutset karskust ja polnud vähemasti kolm kuud mitte mingit alkoholi pruukinud. Ei kanget, ei lahjat. Mitte tilkagi. Isegi mitte mingeid alkohioli sisaldavaid mikstuure mitte. No kust sel juhul siis need kurikuulsad "jääknähud"? Aga kui mõnel oleksid äkki onud need normi piires jääknähud, ilmselt oleks sel juhul näidanud juba joovet?
m
meil siin mängitakse lolli/ 8. märts 2016 11:21
alko reklaami kallal. poliitiline endale pähe k.semine. tehniliselt oleks kahe esimese kuuga tuhat autot oksjonil olnud ja tulu riigile missugune. vot mina polegi aru saanud, kuidas see auto konfiskeerimine käib. kas see võib olla seotud naiskohtuniku päevadega ja meeskohtuniku hemorroididega? et kuidas patustajal kohtunikuga joppab... need otsused on ikka seinast seina. nagu seadust ei olekski. frau Särgava võiks nüüd noka lahti teha...
g
gff/ 8. märts 2016 11:16
eesti maavara on roolijoodikud.
r
Retro/ 8. märts 2016 10:42
See "tuntud fotograaf" suudab ka lühikesi mõtteid edastada selliselt, et kuulajale jääb mulje targutavast/norivast kõneviisist. Pole, siis ime kui politsei hakkas resoluutseks.
Pealegi, kas kujutaksite ette olukorda kus alkomeeter näitab tulemust ja politsei lahkelt lehvitades sõnab: jaa, muidugi sõitke oma masinaga endale sobivasse parklasse, leidke kena kohakene tee ääres...katsuge aga teiste masinate vahelt ohutult läbi lipsata, sest mõõdiku järgi on teil veidi ebakindel olemine.
e
Eino/ 8. märts 2016 10:29
Araaabia Emiraatides on joobes autojuhtimise eest karistuseks eluaegne vangistus.Nii lihtne see ongi.
k
Kommentaatorid/ 8. märts 2016 12:35
surevad poomise läbi. Mõnus eeskuju!
s
Statistika/ 8. märts 2016 09:58
" Sel aastal on peaaegu iga kümnenda liiklusõnnetuse põhjustaja olnud joobes." !? Pagana hea argument, ülejäänud põhjustajad 9/10 olid lihtsalt kained lollid! Nendega ei ole vaja tegeleda, väljastame lubasid turu putka tagant.
k
kained ju/ 8. märts 2016 14:40
siis ohtlikumad, tuleb hakata tegema kainuseteste, 9 kainet 10-st, auto konfiskeerida:).

t
teadja./ 8. märts 2016 09:50
Mind huvitab yks asi. Kui inimene soidab hobu vankriga, kas siis see inimene peab olema kaine.
r
Retro/ 8. märts 2016 10:48
Kõige täpsemaid vastuseid saab teadmishimuline ammutada liiklusseadusest.
Üldistatuna võib kokku võtta selliselt - hobu ei pea olema kaine, aga tema juht peab, kui liigeldakse avalikel teedel.
a
Aivar/ 8. märts 2016 15:27
Sama ka mootoriga sõiduki kohta: kütusepaaki võid viina kallata, endale sisse ei või kallata.. Vanasti vist oli hobusega vastupidi, hobu pidi olema kaine et purjus peremees kõrtsist koju tuua.
p
Pro, Mill/ 8. märts 2016 09:50
Olen absoluutselt kainena autojuhtimise poolt. Kuid siiski pole nõus, et ka nt 0,3 %% puhujad roolijoodikuteks tunnistatakse. Teatavasti algab kerge joove 0,5, keskmine 1,0 %%.
m
mm/ 8. märts 2016 09:48
See 0,1 ei pruugi tulla alkoholist.Peale alkoholi võiks need toiduained ja joogid ka üles loetleda millest võib see saatuslik 0,1 tekkida.
k
kahtlustan/ 8. märts 2016 09:41
Kui aktsioon kannab nime "kõik puhuvad" siis miks politseinikud ise ei puhu?
m
Mis teha/ 8. märts 2016 09:36
kui eelmise tabatud joodiku näit sulle pollarite poolt pähe määritakse, Ja üks korralik pollar peabki suutma ka telefonipostile vales kohas seismise eest trahvi välja kirjutada ja selle postilt välja peksta.
s
Seda et/ 8. märts 2016 09:28
politseinikud peavadki pahased olema kui neid aetakse välja vihmast,tuulest ja lumest hoolimata.Palju mõnusam oleks ju lihtsalt autos soojas istuda.
a
aga / 8. märts 2016 11:24
see töökoht on ju oma valik ja sellega peab rahul olema.Neil ei jätku lihtsalt ajusid rohkemaks.
j
8. märts 2016 09:11
Jumal, milline vilets vennike, sellise asja pärast ajalehte halama tulla?!
o
8. märts 2016 13:28
s
sinu arvates/ 8. märts 2016 14:53
oleks pidanud ta maha löödama, siis poleks saanud kaebama tulla?
m
8. märts 2016 17:32
a
alf/ 8. märts 2016 09:10
Puhumisreidide korraldamine on totrus ja näitab ilmekalt ,et asi on kontrolli alt väljas. Euroopa arenenud riikides ei korraldata sellist totrust , sest politsei on seal ka arenenum.
k
Kas Soome ja Norra on Euroopas arenenud riigid?/ 8. märts 2016 10:00
Nii Soomes kui ka Norras korraldatakse "puhumisreide", sageli informeeritakse sellest ka massimeedias. MIlliseid "arenenuid" riike sina silmas pead?
v
vastus/ 8. märts 2016 11:45
Arenenud riigid on kesk- ja lõuna-Euroopas. Need on riigid, kus alkoholi keelamisega lolliks ei minda ja seetõttu on seal ka probleeme palju vähem.
s
Soomes jah,/ 8. märts 2016 14:58
olen ka niisugusel juhul puhunud, aga siis tegi seda 1 politseinik. Aga olen sõitnud läbi Rootsi ja Norra nii 3000 km. ja ei näinud selle jooksul ühtegi politseinikku.
a
alf/ 8. märts 2016 17:22
Sellist totaalseid "puhumisvõistlusi" ei korraldata Benelux maades, Sveitsis,Salsamaal,Poolas,Prantsusmaal,Hispaanias,Austrias, jpt maades. Soome ei ole selles suhtes arenenud riik sarnaselt eestiga. Näiteks saksamaal peab juht ikka "vaeva" nägema,et politsei joovet kontrollib ja politsei ei topi suvaliselt igaühele alkoholimõõdikut joobe määramiseks. Selleks peab põhjus ja alus olema. Tegelikult on eesti politseinikest kahju ,kes võitlevad tagajärgedega, mitte põhjustega.

i
ise nägin/ 8. märts 2016 08:40
eile teleriekraanil käitusid politseinikud küll väga viisakalt ka lausjoobes roolikeerajatega
m
8. märts 2016 09:07
Minumeelest käituvad politseinikud just liiga leebelt ja viisakalt igasuguste pättide ja joodikutega.need räuskavad ja sõimavad nii kuis jaksavad. ma küll ei saaks nii rahulikuks jääda kui mind igasugused sõimaksid ja mõnitaksid. aga, noh, ma pole ka politseinik.
t
tiit/ 8. märts 2016 09:15
Just kaamerate ees politseid käituvadki leebelt ja korralikult.
v
Van Ames/ 8. märts 2016 10:02
Siis viiakse miilitsamajja ja seal pekstakse vaeseomaks, pärast loed meediast et oi, purjus ja lakku täis tegelane poos ennast kambris üless.
Ei usalda neid miilitsaid, kui lihtinimesele tänaval kallale tullakse ja läbi pekstakse või kodu paljaks varastatakse siis see pole neile huvitav, isegi kui päti neile kätte viid .
l
Lõpeta idiootsused/ 8. märts 2016 10:12
Mitte ühegi normaalse ja viisaka inimesega ei rakendata vägivalda, kuid isiklikult kahtlustan, et just pättidega käitutakse liig leebelt.
Olen piisavalt kaua elanud, et seda teada.
v
Vana mees/ 8. märts 2016 11:09
Hea on see, et Eestis enam miilitsamaja pole
i
8. märts 2016 13:31
Ikka, ikka, kui juba sina, tiiduke, nii ütled. Usu, olen ka ilmsi, ilma kaamerateta, neid viisakalt käitumas näinud.
t
to Van Ames/ 9. märts 2016 14:35
Miilitsamajja? Venemaale viiakse ja pekstakse vaeseomaks? oo õudust.
t
teleri ekraanil/ 8. märts 2016 15:00
kindlasti, kui kaameraid pole, siis pole ju ka tunnistajaid ja võib käituda nii, kuidas tuju.
j
8. märts 2016 17:34
Jajah, muidu peksavad kõik läbi, eksole. Anna abi!
p
Puhu nii pikalt kui jaksad/ 8. märts 2016 08:29
Puhumisreidide politseinikud on ka mõnes teises asjas kui kuu pealt kukkunud. Nimelt on neil olemas kahte liiki puhumisaparaate: ühtedesse tuleb puhuda pikalt ja teistesse saab lühikese puhumisega hakkama. Inimesed, kel on mõni kopsuhaigus, sh astma, või kopsufunktsiooni nõrgenemine, ei saa hakkama pika puhumisega. Kui paluda politseinikult teist aparaati, siis vahel harva tullakse vastu, enamasti aga tehakse suured silmad, et olete meil esimene selline ja neil polegi teist aparaati. Üks eriti agar tahtis mind ükskord kohe haiglasse toimetada, kuna olevat kahtlane isik.
a
Ada/ 8. märts 2016 11:50
Mina pidin puhuma 3 korda ja sain juba sõimata ,et ei suuda 25 sek järjest täis hooga puhuda .
p
8. märts 2016 17:34
n
Njah/ 8. märts 2016 08:02
Äge on veel see, et mu tuttaval lubati autot parkida, kuigi tal näitas jääknähtusid. Päris nõme minu arust, kui juba näitas 0,11 siis minu teada on keelatud see,et politsei lubab edasi sõita, ka parkimine. Ja eks need noored nolgid seal politseis ongi ju kõvad mehed,ei mingit viisakust,kasutavad ainult oma ametinimetust ära...karma is the bit..h:)
n
8. märts 2016 09:01
No minuarust on need noored politseinikud väga viisakad, nii palju kui olen kokku puutunud. mitte üks kord pole puhumisreidide ajal minuga ebaviisakalt käitutud.
k
Kodanik/ 8. märts 2016 07:49
Teada on, et Eesti on politseiriik. Kõige hullem, et politseinikud on enamasti poluvernikud ja põevad psühhilisi häireid, enamasti on neil mingi võimujanu ja samas ka alaväärsuskompleks. Politseisüsteem tuleks reorganiseerida. Politseinikke tuleks kõigepealt õpetada suhtlema inimlikult, nagu Soome ja Rootsi politsei.
s
Samuti Kodanik/ 8. märts 2016 09:47
Olen vist liig korralik kodanik, kuid mulle on Eesti politseist jäänud alati hea mulje. Tegelikult olen ka ise paaril korral vahele jäänud kiiruse ületamisega, kuid suhtumine on olnud viisakas ja trahvid põhjendatud.
Isiklikult sooviksin, et meil oleks veelgi tugevam politsei.
e
8. märts 2016 10:16
Eks politseinike peale on ikka need vihased, kes nii või teisiti patustanud. Tavalisel, seadusekuulekal inimeselpole midagi halvasti öelda.
n
noojah/ 8. märts 2016 07:38
Eile sai ainult üks õlu joodud..seda nad räägivad kõiks.
o
Oh, Tiit Blaad!/ 8. märts 2016 07:34
Kui tiitel "tuntud fotograaf", siis võidki jääknähuga sõita? Tatt, laku vähem! Kui on kahtlus, kamandataksegi autost välja. Või pidi sulle sulepadja tooma ja selle peal välja tõstma? Ei mingit järeleandmist potensiaalsetele automõrtsukatele!
s
sa kuserott/ 8. märts 2016 08:15
loe artikkel läbi,ta oli ju kaine!
n
8. märts 2016 09:09
No aga alkomeeter esialgu ju näitas, küllap pärast selgeks tehti, kuidas oli. Kui südametunnistus puhas, mis siis nii kangesti hädaldada.
t
to 08:15/ 8. märts 2016 11:06
Sind ei hakkagi käskima, virutame kohe näoli teele.
a
aga aitäh selgituse eest!/ 8. märts 2016 13:01
ei saa lugeda!
selleks peab maksma!
h
hiiuvana/ 10. märts 2016 10:54
Ega asi pole ju hädaldamises, vaid POLITSEI suhtumises, aga ega siin midagi enne muutu kuihakatakse politseinike KOOLITAMA nagu teistes riikides, eriti Rootsis ja Soomes on seda tunda, et POLITSEI on ka hea suhtleja. Meil aga enamasti poluvernikud, või kuidagi oma koha kätte saanud persoonid.
m
mis mõrtsukale?/ 8. märts 2016 15:08
0,2 promilli pidi ju olema lubatud, kui tal näitas 0,11? Mul kodus ka alkomeeter, puhun esimest korda, näitab ka kainena palju, teist korda puhudes juba vähem ja kolmandat korda veel vähem. Kui inimene kiirustab tööle, laevale, lennukile ja jääb sellest maha, kuigi kaine, kas siis ei tohi isegi kirjutada sellest?
t
tsjoo/ 8. märts 2016 07:21
nah sa lakud siis eelmisel päeval, kui organism ära ei seedi
AGA PÜHAPÄEV --OM PIKK PÄEV/ 8. märts 2016 07:16
JA USKUGE -----SAUN + HEAD MAHLAD ---TEEVAD KÜLL PÄRIS KAINEKS---
JA SEE JOOMINE -----PEAB LAUPÄEV KA LÕPPEMA,,
JA SAATE KA ESMASPÄEVAL --ROOLIS JUBA VABALT SÕITA,,
POLE VAJADUS --""PEAD PARANDADA ---SEE JÄTKAB JOOMIST
j
joodikupulst/ 8. märts 2016 12:11
ma jooks iga päev hommikust õhtuni kui järgmine päev sitt ei oleks!

t
trjäpka/ 8. märts 2016 07:07
jääknähud ja turvavööd päästavad politseinike elusid..
usalda aga kontrolli IRW