Artur Talvik (Tiina Kõrtsini)

Tallinna halduskohus arutab riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liikme Artur Talviku kaebust politseiotsusele, millega talle määrati ligi poliitilise välireklaami keelu rikkumise eest 200eurone trahv.

Nimelt jättis Artur Talvik riigikogu valimiskampaania ajal oma autole ajaks, kui kehtis välireklaamikeeld, kleepsud peale. Politsei tegi talle ligi 200eurose trahvi, sest aktiivse agitatsiooni ajal on poliitiline välireklaam keelatud.

Talvik on Õhtulehele tunnistanud, et hoidis kleepse autol lubatust kauem.

Samas olnudki asja eesmärk, et asi jõuaks kohtusse. Eesmärgiks oli pöörata tähelepanu sellele, kuidas politseid koormatakse rumalate tööülesannetega, mis jätavad veelgi vähem aega tõsisematele ja tähtsamatele juhtumitele reageerimiseks.

Talvik lisas, et senised välireklaami piirangud on karmid eriti uutele tulijatele, sest välireklaam on ju odavam muust reklaamist.

Talvik on pöördunud Tallinna halduskohtusse, taotledes politsei- ja piirivalveameti ettekirjutuse tühistamist. Kohus hakkab kaebust arutama.

Jaga artiklit

13 kommentaari

A
Arvo.  /   23:32, 8. märts 2016
Tagasi tegemine.
A
aru ma ei saa....  /   17:31, 8. märts 2016
.... ja selline pätt ja kaabakas riigikogulane, kes on veel mingites komisionides, kes uurib teiste patte, rikub ise tahtlikult seadust ja nüüd nõuab õigeks mõistmist. No annab ikka olla ajugeenius. Selleks ta vist ka kiilakas?! Sulle, pätile, tuleks keerata veel mitmekordselt trahve ja välja visata neist uurimiskomisionidest. No on ikka ülbe nahhaal. Vot, see on see riigikogulase karistamatuse teadmise tulemus, nagu tänapäeva alaealistel tatikatel, teen mida tahan, karistada nii kui nii ei saa.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis