Võib aimata, et täna keskpäeval alanud migratsioonikriisi-teemalised kõnelused Türgi ja Euroopa Liidu vahel kestavad varaste hommikutundideni, sest Trügipoolsetele ettepanekutele pole siiani selget vastust antud.

"See ongi see, mida liidrid praegu arutavad. Kas see, mida Türgi on valmis vastu pakkuma, on ikka seda väärt?" vahendas ERR-i korrespondent Johannes Tralla "Aktuaalsele kaamerale".

Peamiselt kaalutakse, kas Euroopa Liit on valmis ütlema kindlat kuupäeva, mil liit võiks sõlmida viisavabaduse Türgiga. Seni on EL vastanud viidates erinevatele tingimustele, mida viisavabaduse sõlmimiseks täitma peab, vahendas ERR-i uudisteportaal.

Türgi oleks nõus enda riiki tagasi kutsuma Euroopa Liitu siseneda üritanud majanduspõgenikud, kuid ootab vastu, et Euroopa Liit asustaks ümber inimesi Türgis olevatest Süüria põgenikelaagrist.

Jaga artiklit

15 kommentaari

N
Nimetagam asju õigete nimedega!  /   17:44, 8. märts 2016
Nimetagem asju õigete nimedega, mis siin ikka häbeneda. Tegemist on ainult Merkeli ja Türgi peaministri läbirääkimistega. Teiste EL riigijuhtide arvamused Merkelit ei koti. Ainult Austria välisminister julges öelda, et Austria pagulaspoliitikat kujundatakse Viinis, mitte Berliinis!
E
edasi tagasi  /   14:25, 8. märts 2016
Türgi võtab tagasi miljonid põgenikud ,saab kolm miljardit ja viisavabaduse EL-ga ning osa saadud raha eest vormistab korralikud dokumendid tagasivõetud põgenikele ja paneb nad korraliku transpordiga Euroopa poole uuesti teele. Saame inimlikumalt toimuva migratsiooni!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis