Bild: Putin valmistub tuumasõjaks. (Reuters / Scanpix)

Venemaa president Vladimir Putin saadab kaks Borei-klassi tuumaallveelaeva Arktikasse, et korraldada seal viimase 25 aasta suurim tuumaraketikatsetus, vahendab ajaleht Bild.

Samal ajal on kavas välja lasta kuni 16 mandritevahelist ballistilist raketti Bulava. See on suuteline kandma 6–10 tuumalõhkepead, mis tabavad sihtmärke kuni 8000 kilomeetri kaugusel.

Õppuse ametlik eesmärk on tuumaallveelaevade lahinguvalmiduse kontroll. Tegelikult soovib Venemaa demonstreerida Ameerika Ühendriikidele oma sõjalist võimsust.

Jaga artiklit

135 kommentaari

T
tom  /   07:18, 9. märts 2016
kas teie ei hakkaks oma maad rohkem kaitsma,kui vöörväed on sinu riigi piiri taga? praegu on ju ameeriklane igal pool euroopas olemas? miks valitsus laseb eestisse ameerika söjardeid+ kas rahvalt küsiti? see on sama nagu siis,kui veneväed eestisse tulid! ei saa neist enam lahti!!okupant on okupant.
P
piuks  /   02:34, 9. märts 2016
Uskumatu kuidas inimesed võtavad kohe tuurid üles kui pealkirjas ilutseb viide Venemaale ja veel enam sellele et Putin valmistub tuumasõjaks. Kurat saage ükskord aru sellest et Usa katsetab samamoodi oma relvi, näitab oma muskleid ja kus on teie hüsteeria et Usa torgib Venemaad ja õhutab sõda
ht tp://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/usa-katsetas-venemaale-ja-pohja-koreale-jou-naitamiseks-tuumaraketti?id=73798835
tõpselt sama teeb ka Venemaa. Ümber Venemaa on Nato ennast ilusasti sisse seadnud viib läbi õppusi jne, pole lärmi kuskil aga nagu Venemaa viib läbi mingid õppused (vastuseks Natole) siis kohe kohe algab sõda ja seda alustab kohe kindlasti Putin ja Venemaa. Kurat kui keegi mäletab (ja tahab mäletada) siis selliseid õppusi ja katsetusi on aastakümneid Usa ja Venemaa üksteise võidu teinud ja kus on see kuradi tuumasõda??? Rahvast hirmutatakse Venemaaga ainult selle jaoks et saaks viia ellu oma plaane, hirmu all elav rahvas on nõus kõigega.
Kui õhutatakse sõda siis võtke ometi aru pähe ja mõelge asi läbi kes tegelikult õhutab sõda, pikemat aega õhutab sõda lääne pool koos meie massimeediaga.
Küsimus nendele kes kiruvad ja teevad maha Venemaa relvastust, mis tavaliselt juhtub selle osapoolega kes alahindab vaenlast ja vaenlase tehnikat?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis