(MARGE SILLAOTS)

Kas IRLi juhi Margus Tsahkna 2 miljoni eestlase ettepaneku täitmiseks võiksid kõne alla tulla abordipiirangud või abortide täielik keelustamine?

 

Ingrid Mühling, IRL: Meie seisukoht abortide osas ei erine sellest, mida sätestab praegu kehtiv seadusandlus. Kindlasti on arenguruumi nõustamise osas, et otsust abordi kasuks ei tehtaks kergekäeliselt. Perepoliitikas toetame perede toimetulekut ja kindlustunnet suurendavaid meetmeid – sündivuse suurendamine ja perede toetamine on üks IRLi prioriteete. Uuringud näitavad, et Eesti pered unistavad kolmest lapsest, kahjuks viivad vähesed oma unistuse ellu, olgu siis põhjuseks majanduslik ebakindlus või nõrgad peresidemed. IRL on seisnud lastetoetuste pideva tõusu eest – meie eestvedamisel on alates sellest aastast lastetoetus esimese ja teise lapse puhul 50 ning kolmanda lapse eest 100 eurot, 2017. aasta 1. juulil jõustub alates kolmandast lapsest lasterikka pere toetus 200 eurot ning 370 eurot seitsme ja enam lapsega peredele.

Väikelaste vanemad ei tohiks tunda, et nad on halvemad töötajad kui need, kel lapsi pole – lapsi sünnib rohkem riikides, kus emadele on loodud võimalused tööd ja pereelu ühildada ning isadele on loodud samuti võimalused väikeste laste eest hoolitseda. Meie vanemapalga süsteem oli üle kümne aastat tagasi väga uuendusmeelne, kuid nüüd on aeg astuda samm edasi ning mõelda, kuidas saaksid emad väikese lapse kõrvalt tööelus seadust rikkumata kaasa lüüa ning töö- ja pereelu ühildada.

IRL on käivitanud teiste seas sotsiaalpoliitika nõukoja, kus erakonna liikmed otsivad lahendusi sotsiaalvaldkonna edendamiseks. Nõukojad käivad koos kord kuus ning esitavad oma ettepanekud mai lõpuks.

Jaga artiklit

7 kommentaari

N
Nipitiri  /   18:48, 11. märts 2016
Nii idiootlikku juttu saab ajada ainult demagoog - meil on tuhandeid lapsi. kes elavad vaesuses. Kurat, kas nüüd on veel nende arvu vaja suurendada abordi keelustamisega?! Või tahab IRL, et naised hakkaksid nurgataguseid aborte tegema? Üheks inimõiguseks on õigus otsustada, kas sünnitada siia ilma laps, kellel võib-olla polegi ees helget tulevikku tänu kuradi "tolerastidele" või ei! Kas meie, eestlased, oleme loomakari, kelle produktiivsus tõstab karjas olevate isendite arvu?! Mitte kõik naised ei ole litsid, et ei saa aru, mida teeb abort naise tervisele ja hingele! Jah, tahaks tõesti suuremat peret, aga vastutustunne ei luba sünnitada last riiki, mis tema eest ei hoolitse! Kurat, paneb lausa vanduma!
M
mikki  /   10:55, 8. märts 2016
IRL tehku enne endale selgeks, kuidas rasedaks jäädakse ja siis "seadustagu" selle tagajärjed. Kohaseim artikkel seksist hulluks läinud ajakirjanduses naistepäeva puhul.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis