Mikrofon (ALDO LUUD)

Mikrofon ei ole kalašnikov. Mikrofon ei haava, ei tapa. Reporter ei ole sõdur. Reporter ei ole programmeeritud tapma. Reporter teeb oma tööd. Küsib. Uurib. Vaatleb. Selleks kasutab ta tihtipeale mikrofoni, mis on ohutu. Ausõna. Olen oma lühikese karjääri jooksul seda üsna palju kasutanud. Kinnitan – täiesti kahjutu tervisele.

Ent mulle tundub, et mingi osa Eesti rahvast arvab teisiti. Tegin möödunud nädalal Tartu Raekoja platsil tänavaküsitlust. Koolitöö raames. Uurisin inimeste arvamust tänavakunsti kohta. Tundus teema, mille kohta ei tohiks keegi karta sõna võtta. Pole konfliktne või nii. Erinevalt näiteks pagulasteemast, kus sõnavõtmine võib lõppeda räige sopavalangu ja koguni (tapmis)ähvardustega.

Ometi kõndis hulk inimesi minust – salvesti kaelas, mikrofon näpus – kaarega mööda kui Zika viiruse levitajast. Teised ignoreerisid mu pöördumist, kolmandad pildusid hädavalesid. Ja siis olid need neljandad, kes vaevusid peatuma, mind ära kuulama ja mulle vastamagi. Ükski neist ei tundunud oma tegu kahetsevat. Nad ei kaotanud ju midagi. Hoopis aitasid.

Jaga artiklit

4 kommentaari

R
rumal  /   19:58, 9. märts 2016
mõttetu, tühi mula. Rumal "spordireporter" võiks veidi mõelda, kui üldse midagi kuskil avaldada. Tahtis vist veidi nutsu saada ja kohe avaldati, ei loeta toimetuses läbigi, millest ja miks mõni rumaluke kirjutab. On kuulnud mingist viirusest ja ....jumaljumal kui rumal!
E
Eriti praegu  /   17:32, 9. märts 2016
valmistab mikrofon Kalašnikove ette. Selle asemel, et kutsuda üles Euroopat sissetungijate eest kaitsma räägitakse unejuttu. Pikemas perspektiivis võib ajakirjanike süü olla suuremgi kui otseste relvakandjate oma.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis