Pilt on illustreerivFoto: ANNI ÕNNELEID
Õhtuleht.ee 7. märts 2016 15:25
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna riikliku matusetoetuse seaduse muutmise, millega taastataks matusetoetuse maksmine nii, nagu seda tehti enne 2009. aasta suuri kärpeid. Eelnõu algataja Marika Tuus-Lauli hinnangul peab riiklik matusetoetus olema tagatud kõigile, mitte olema vaid vajaduspõhine. „Matusetoetus on hädavajalik abi lähedase kaotanud inimestele, kelle niigi raske olukord lähedase lahkumisvalu ja möödapääsmatute kulude tõttu on muudetud matusetoetuse kaotamisega veelgi raskemaks. 2009. aastal vastu võetud kärped matusetoetuse maksmisel olid seotud kriisiaegsete oludega. Sellised kitsendused peaksid olema ajutised ja on viimane aeg pöörduda tagasi varem kehtinud korra juurde ning taastada matusetoetuse tasumine kõigile,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul. 2009. aasta juulist kuni 2014. aasta detsembrini maksis riik matusetoetust üksnes kohalikele omavalitsustele omasteta või tundmatu inimese matuse korraldamiseks. 1. jaanuarist 2015

Kommentaarid  (10)

naabrinaine 8. märts 2016 10:27
, 82 aastane, ütles, et lapsed võvad tema surnukeha metsa alla metsloomadele vista, sest tal on ükskõik, mis tema surnukehast saab.Kui matusetoetuse seadust vastu ei võeta, siis tuleb võtta vastu seadus, et tohib matta koduaeda või haljasalale teki sisse keeratult.nii jäävad ainult transpordikulud, kui endal autot või aiakäru ei ole.
Alar1 7. märts 2016 21:18
Keskerakond ei taha Savisaare matmise eest ise maksta. KE loodab, et matusekulud kannab seesama riik, mida ta eluaeg sõimanud on.
tänu madalatele palkadele 8. märts 2016 10:21
ei ole suurmal osal inimestel enam võimalik kirsturaha koguda.Mis puuub siia Savisaar?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS