Maailm

Kaks radikaliseerunud prantsuse plikat üritasid Islamiriiki pageda (3)

Õhtuleht.ee, 7. märts 2016 12:46
Pilt on illustreeriv.Foto: Reuters / Scanpix
Kaks Prantsusmaa teismelist, keda kahtlustatakse selles, et nad püüdsid Süüriasse jõuda, et ühineda Islamiriigiga, tulid pärast kaks päeva kadunuksolekut koju tagasi.

Prantsuse Alpides Haute-Savoie’s elavad 15aastane Israe ja 16aastane Louisa kadusid reedel koolist ning seepeale alustas politsei aktiivseid otsinguid, kirjutas The Local. Politsei oli ette valmistatud, et plikad kasutavad tõenäoliselt valenimesid ning kõiki võimalikke vahendeid maalt lahkumiseks.

Prokuröri kinnitusel aga naasid mõlemad koju juba pühapäeval – Louisa pärast seda, kui ta oli kuulnud televisiooni kaudu oma ema tungivat palvet koju tulla, ning Israe paar tundi pärast Louisat.

Samal teemal

Israet tunneb politsei kui radikaliseerunud noort, ta oli pandud eritähelepanu alla ning tal on keelatud maalt lahkuda. Sama keelu alla pandi laupäeval ka Louisa.

Israe ema Nadia rääkis ajalehele Le Parisien, et ta sai oma tütre kätte ka kaks aastat tagasi, kui too üritas Süüriasse põgeneda. "Ei ole lihtne seda ringi murda … see on ta endasse imenud,“ ütles ema Nadia ja jätkas: "Ta tahtis minna Süüriasse lapsi abistama ning teenida head üritust.“

Israe külastas ka radikaliseerumisvastast keskust, mille juht Dounia Bouzar ütles, et tüdruk saadeti sageli psühhiaatriahaiglasse, kus tal raviti teismelise depressiooni. Bouzar nimetas Israed õrnaks ja suitsiidseks tüdrukuks.

Ametlikel andmetel on Prantsusmaalt lahkunud Süüriasse või Iraaki, et ühineda Islamiriigiga, tuhat Prantsuse kodanikku, kellest ligi kolmandik on naised. Arvatakse, et ligikaudu 600 on endiselt Islamiriigi ridades ning vähemalt 161 inimest on saanud surma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee