Maailm

Islamiriigi ridades võidelnud lätlane sai surma (22)

Toimetas Kristin Aasma, 7. märts 2016 11:57
Islamiriigi lipp võetakse posti otsast alla.Foto: AFP / Scanpix
Islamiriigi ridades võidelnud lätlane sai Süürias surma, teatas täna Läti kaitsepolitsei juht Normunds Mežviets sõltumatule telekanali LNT lätikeelsele uudisteportaalile.

Mees, kelle nime ei ole nimetatud, oli võtnud vastu islamiusu ning läks koos naise ja lapsega Süüria sõjakoldesse Islamiriiki toetama, rääkis Mežviets.

Lsm.lv vahendab, et Läti julgeolekujuht ei kommenteerinud mehe surma üksikasju, kuid ta kinnitas, et tapetu oli üks kolmest lätlasest, kes on ISISe ridadega ühinenud ning kellest ühe nimi oli Oļegs Petrovs.

Mežvietsi sõnul on Läti kaitsepolitsei algatanud Süüria sõjaga seoses juurdluse kolme isiku suhtes, kellest üks on Ivars Grinbergs, teine Läti islami kultuurikeskuse endine juht Oļegs Petrovs ja kolmandat isikut ei ole avaldatud, kirjutas Pealinn. Politsei andmeil on kolmas isik Süürias surma saanud.

Nii Petrovs kui ka surmasaanu kolisid Süüriasse koos peredega - naiste ja väikelastega.

Kaitsepolitsei sõnul esineb Läti moslemikogukonnas radikaliseerumist, sest ISISega Süürias liitunud Läti kodanikud ei ole pärit traditsioonilistest moslemiperedest, vaid on islamiusku pöördunud.

Samal ajal ei ole põhjust uskuda, et Lätis leiaks aset süstemaatiline värbamistöö, ehkki info terrorismist haaratud piirkondadesse sõitmiseks ja Daeshi (IS) võitlejatega ühenduse võtmiseks on internetis saadaval, lausus Mežviets.

Samal teemal

05.04.2016
ISIS hoiatas: London on järgmine sihtmärk!
10.03.2016
22 000 NIME: uudisteagentuur sai enda valdusse Islamiriigi salaandmed
07.03.2016
Kaks radikaliseerunud prantsuse plikat üritasid Islamiriiki pageda
22.02.2016
Süürias hukkus Islamiriigi pommirünnakuis 140 inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee