Pilt on illustreerivFoto: MATI HIIS
Õhtuleht.ee 7. märts 2016 10:41
Leedu IT-ettevõte Estina võtab üle AS Sertifitseerimiskeskusele kuuluva DigiDoc portaali halduse.7. aprillil jõustuva muudatuse eesmärk on pakkuda DigiDoc portaali kasutajatele paremat kasutuskogemust ja uusi funktsionaalsusi, nagu uuendatud kasutajaliides, mitme dokumendi samaaegne allkirjastamine, dokumendihaldus ja töövood. Estina, mis haldab Leedus DigiDoc portaalile sarnast digitaalallkirjastamise portaali ISIGN, on aastate jooksul kogunud väärtuslikke valdkondlikke kogemusi ning seetõttu on kõige sobivam ka DigiDoc portaali haldusamiseks. "Meie hinnangul on portaali halduse üleminek Estinale kõikidele osapooltele kasulik lahendus. Esiteks võidavad sellest portaali kasutajad, kes saavad uusi funktsionaalsusi. Teiseks, SK jaoks tähendab muudatus võimalust pühenduda veel rohkem oma põhitegevusele – eID infrastruktuuri haldamisele ja arendamisele. Arvestades, et Estina on teinud Leedus portaaliga analoogse teenuse arendamisel head tööd, olen kindel, et muudatusest võidavad

2002. aastal loodud DigiDoc portaal oli Balti riikides esimene digiallkirjastamise teenust pakkuv keskkond, mida kasutavad praegu nii eraisikud, ettevõtted kui ka riiklikud organisatsioonid.

DigiDoc portaali haldaja vahetub 7. aprillil 2016. Kasutajad saavad jätkata portaali kasutamist nii nagu siiani. Muudatus ei mõjuta DigiDoc portaalis salvestatud dokumente, nende dokumentide turvalisust ega privaatsust. Portaali kasutajate andmeid ja dokumente säilitatakse ka edaspidi rangete turvastandardite järgi.

Lähitulevikus loob Estina DigiDoc portaali kasutajatele mitmeid uusi funktsioone, sh senisest suurem valik toetatud dokumendiformaate ja allkirjastamisvõimalused uutele riikidele.