Eesti uudised

Eesti lipu all ümber maailma seilanud jahikaptenid läksid karvupidi kokku (27)

Juhan Haravee, 7. märts 2016 06:00
«Kurb, et Mardil on töös ja isiklikus elus raskusi olnud, kuid oma probleeme ei saa lahendada väljapressimise teel.» Jaano Martin Ots.Foto: Teet Malsroos

Kas Mart Saarso autorlus jäeti eelmise aasta sügis el ilmunud väikesadamate teatmikust välja?

"Härrased, teiste inimeste kirjutatud teksti avaldamist oma nime all nimetatakse plagiaadiks ehk moodsamas kõnepruugis intellektuaalse omandi varguseks," teatab nördinud jahikapten Mart Saarso väikesadamate teatmiku viimase trüki väljaandjatele, kes tema varasemat panust raamatus millekski ei pea.

Kaks kanget ümbermaailmaseilajast jahikaptenit Mart Saarso ja Hillar Kukk, kes meie purjetamisvõimaluste tutvustamisel ja edendamisel varem kenasti koostööd tegid, ei saa mullu sügisest saati enam kuidagi läbi. Kunagise partneri ja kollegi Kuke tegemised on legendaarse purjeka Lennuk kapteni Mart Saarso hingepõhjani ära pahandanud. Just selle mehe tarmukal juhtimisel tehti aastatel 1999–2001 merereis "Eesti lipp ümber maailma". Muuseas, Lennuki kodusadamasse jõudmisest möödub paari nädala pärast juba 15 aastat. Saarso kunagine partner Hillar Kukk tegi oma tiiru ümber maailma ära jahiga Martha (2007–2009). Aastatel, kui ühel kaptenil oli ilmatu pikk merereis juba seljataga ja teisel alles ees, otsustasid mehed kahasse ühe tänuväärse trükise kokku panna ja välja anda. Selleks oli peamiselt võõramaisele seilajale adresseeritud Eesti väikesadamate teatmik-reisjuht ehk peenema nimega "Estonian Cruising Guide (ECG").

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee